Barcelona odpravila Olympiakos, poražena oba beograjska kluba

Evroliga 10. Jan 202422:30 > 22:33 0 komentarjev

V 20. krogu evrolige je Partizan gostoval v Carigradu in bil dobro na poti do zmage v gosteh. Toda Fenerbahče je v drugem polčasu povsem nadigral črno-bele in na koncu slavil z 91:76. Gostoval je tudi drugi beograjski klub, Crvena zvezda je izgbuila pri Asvelu (91:100). V sredo je Barcelona ugnala Olympiakos (86:76).

Tyler Dorsey je bil prvo ime Fenerbahčeja na obračunu proti Partizanu.

Turški velikan je v torek v 20. krogu doma z 91:76 ugnal Partizan in dosegel šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah. Fenerbahče ima sedaj razmerje 12-8, Partizan pa je padel na 10-10.

Dorsey je s klopi v 21 minutah dosegel 24 točk. Marko Gudurić je za Fenerbahče dodal 15 točk, Nate Sestina jih je dosegel 14, Nigel Hayes-Davis pa 12. Kevin Punter je z 18 točkami vodil Partizan. James Nunnally jih je zbral 14, Bruno Caboclo 13 in Jaleen Smith 11.

Partizan je ob polčasu vodil s 43:48, v drugem polčasu pa smo spremljali povsem drugo tekmo.

Hayes-Davis je dosegel 4 točke v seriji 8:0, ki je Fenerbahčeju omogočila, da se je po 30 minutah vrnil v igro (68:64). Dorsey je pokopal tri trojke, Gudurić pa je dodal še dve in domačini so povedli z rezultatom 80:64. Po tem se ni nič spremenilo, saj je Fenerbahče do zadnje sirene ohranil varno razliko.

Napet boj za končnico

Pomembno zmago v boju za končnico je vpisal Monaco, ki je na domačem parketu ugnal Baskonio (93:83), s katero sta imela pred tekmo enak izkupiček 10-9. Pri Špancih je blestel Markus Howard s 33 točkami, za Monaco, ki je prejšnji teden izgubil obe tekmi, pa je Mike James dosegel 26 točk.

Panathinaikos je zabeležil peto zmago na zadnjih šestih tekmah v evroligi in Anadolu Efesu zadal sedmi zaporedni poraz v tem tekmovanju (83:76). Marius Grigonis je bil s 24 točkami in metom 7:9 za tri točke pri strelec tekme.

Izgubil je tudi drugi klub iz Beograda. Crvena zvezda, ki je prejšnji teden premagala Fenerbahče v gosteh in Partizan doma, je morala v Lyonu priznati premoč Asvelu (100:91), ki je zabeležil drugo zaporedno zmago in se tako otresel zadnjega mesta. Francosko ekipo je prvič po odhodu Gianmarca Pozzecca vodil njegov pomočnik Pierric Poupet.

Boleč poraz v boju za končnico je doživela Valencia, ki je doma pokleknila pred Žalgirisom (79:84), Armani Milano pa je doma upravičil vlogo favorita proti zadnjeuvrščeni Albi Berlin (82:76).

V sredo sta na sporedu še tekmi 20. kroga Barcelona – Olympiacos in Maccabi Tel Aviv – Virtus Bologna.