Goran Dragić je spregovoril o zanj posebnem obračunu proti Miamiju, s katerim se letos v dresu Milwaukeeja meri v prvem krogu končnice lige NBA. Med vrsticami je tudi sporočil, da je nadaljevanje kariere pod precejšnjim vprašajem.
Zlati kapetan slovenske reprezentance z evropskega prvenstva 2017 je v zenitu bogate kariere. Ko bo košarkarske copate obesil na klin, se bo od lige NBA poslovil s številnimi slovenskimi rekordi. Od enajstih Slovencev, ki so se do zdaj prebili v najmočnejše košarkarsko tekmovanje na svetu, je odigral največ sezon, tekem in minut. Vpisal največ točk, asistenc in ukradenih žog. Zadel največ metov iz igre, prostih metov in trojk.
V zbirki nagrad, ki premore tudi izbor v tretjo peterko sezone (2013/14), naziv košarkarja, ki je najbolj napredoval (2013/14) in izbor na tekmo zvezd (2017/18), mu manjka predvsem še tista najžlahtnejša za naslov prvaka lige NBA – pokal Larryja O’Briena.
Najbližje je prišel leta 2020. V sezoni, ki jo je močno omejila pandemija in se je končala v mehurčku v Orlandu, se je z Miamijem prebil do velikega finala. Bil je v formi kariere, a se že na prvi tekmi finala proti LA Lakersom poškodoval. Z roba igrišča je lahko le nemočno opazoval, kako mu šampionski prstan polzi iz rok.
"To je del posla. Vem, da nisem več mlad. Lahko bi podaljšal z Brooklynom, a si tam nisem želel ostati, saj je bilo vse skupaj že malce noro. Poskušal sem najti ekipo, ki bi bila bolj umirjena in stabilna. Mislil sem, da bom to našel v Chicagu," je v pogovoru za Sun Sentinel o lovu na najprestižnejšo nagrado v svetu košarke spregovoril Goran Dragić.
V iskanju kluba, ki bi izpolnil zadnjo željo
Po slovesu od Miamija, katerega član je bil šest let in pol, je pristal v Torontu, ki pa ni bil konkurenčen za vrh. Izrazil je željo po odhodu. Sledila je selitev v Brooklyn, kjer je v zvezdniški zasedbi šlo narobe vse, kar je lahko. Lani poleti je podpisal s Chicagom, kjer so se jim načrti prav tako izjalovili.
Milwaukee je njegova sedma franšiza čez lužo. Usoda je želela, da je tam srečal dva soigralca s Floride, Jaeja Crowderja in Meyersa Leonarda, s katerima se zdaj skupaj meri proti njihovemu bivšemu klubu, kjer so ostali dobro zapisani. "Lepo je videti znane obraze. Tisto leto smo skupaj preživeli veliko časa. Igrali smo izjemno dobro. Zdaj smo znova skupaj. Res je nenavadno, ker zdaj igramo ravno proti Miamiju."
Bucksi so po porazu na uvodni tekmi, v drugo na domačem parketu vendarle slavili, čeprav so pogrešali prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa. Ob porazu Goran ni prišel na parket, ob zmagi v noči na četrtek mu je trener Mike Budenholzer namenil tri minute. To je bil njegov 61. nastop v končnici in skupno 1007. v ligi NBA.
Konec kariere vse bližje
Sezona 2022/23 je že njegova 15. čez lužo, kjer velja za spoštovanega veterana in pozitivno prisotnost v garderobi. V Miamiju je bil celo eden od treh kapetanov ekipe. Zadnje obdobje je bil sicer primoran sprejeti obrobno vlogo. Pogodbe za naslednjo sezono še nima podpisane, 6. maja pa bo dopolnil 37 let.
"Ne vem, kaj sledi. Odvisno bo od tega, kaj se bo zgodilo letos. Še vedno obožujem košarko. Zato sem še tukaj," je glede prihodnosti še razkril Dragić in tako med vrsticami sporočil, da bo morda na odločitev vplival tudi uspeh v letošnji končnici. Z Milwaukeejem bi lahko šel tudi do konca.
Poleti bo na sporedu tudi nova reprezentančna akcija, ki bo vrhunec doživela od 25. avgusta naprej na svetovnem prvenstvu. Medtem ko sta Luka Dončić in Vlatko Čančar že potrdila udeležbo, se Goran še ni odločil.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje