Korak nazaj in trojka s parkirišča, Dončić v vsem svojem sijaju (VIDEO)

Košarka 8. Avg 202320:34 1 komentar

Glavni akter zmage Slovenije nad Črno goro je bil pričakovano slovenski prvi zvezdnik Luka Dončić, ki je dosegel trojnega dvojčka. Vknjižil je kar 34 točk (met iz igre: 11/21, za tri: 4/11, prosti meti: 8/15), dodal pa še 14 asistenc in 13 skokov.

Slovenci so proti Črnogorcem odlično odprli tekmo, dirigentsko palico pa je vihtel kdo drug kot Luka Dončić. Ljubljančan, ki je počival v drugem polčasu petkove tekme proti Grčiji v Atenah, je na parket dvorane Stožice stopil odlično razpoložen.

Že v prvi četrtini je nasprotniku nasul 13 točk, prvi del tekme pa zaključil s ‘step-back’ trojko z velike razdalje. Zvezdnik Dallasa v vsem svojem sijaju.

Sijajen zaključek prve četrtine v režiji Luke Dončića

Drugo četrtino je Luka začel na klopi, ko pa so se Črnogorci približali je znova vstopil na paket in Slovenija je spet prevzela nadzor nad tekmo. Vseeno bi se po novih dobrih minutah gostov varovanci Aleksandra Sekulića kaj lahko na glavni odmor odpravili z zaostankom, a sledil je ‘deja vu’. Slovenski super zvezdnik je v zadnji akciji druge četrtine še enkrat pokazal, zakaj je eden najboljših košarkarjev planeta.

Luka Dončić še v drugo ‘potopil’ trojko z velike razdalje

Luka je v prvem polčasu dosegel 21 točk, v drugem pa jih je dodal še 13. Na koncu se je ustavil pri 34 točkah in bil glavni razlog, da so Stožice pozdravile zmage nad trdoživimi Črnogorci. Pri rezultatu 97:97 je gostom na trojko odgovoril s trojko in ugasnil vsakršno upanje Črnogorcev ter poskrbel za slovensko zmago.

Odločilna trojka, ki je strla Črno goro:

Njegove najlepše akcije torkove tekme v Stožicah si lahko ogledate v spodnjem videu. Ni kaj, Dončić je res mojster.