Zmaji po domači zmagi držijo stik z vrhom

Košarka 6. Nov 202320:30 > 20:32 0 komentarjev
Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 6. krogu lige Aba premagali Borac iz Čačka z 82:78 (20:25, 45:39, 65:56). Krka je izgubila proti SC Derbyju s 70:84.

Košarkarji Cedevite Olimpije so prvič v sezoni dosegli zaporedni zmagi v enem tekmovanju. Po Studentskem centru prejšnji teden so danes v Stožicah v ligi Aba premagali še Borac iz Čačka. Po šestih krogih imajo štiri zmage.

Hkrati je bila to šele peta zmaga Ljubljančanov v novi sezoni. V evropskem pokalu so po petih nastopih še brez uspeha, tri poraze so doživeli v superpokalu lige Aba, eno zmago pa so vknjižili v slovenskem superpokalu.

Za Cedevito Olimpijo je bila to četrta in zadnja tekma v nizu pred domačimi gledalci. V evropskem pokalu bo 7. novembra gostovala v Benetkah, v regionalnem tekmovanja pa pri FMP (11. 11.).

Jaka Blažič

Ljubljančani so zasluženo vpisali načrtovani dve točki, saj so bili večino tekme boljši nasprotnik, zbranost pa so ohranili tudi v zadnji četrtini. To so odprli z najvišjo prednostjo (67:56) in jo nato suvereno zadržali vse do konca.

Ključni posamezniki so bili Karlo Matković z 18 točkami in zgolj enim zgrešenim metom iz igre (9:10, 7 skokov), JR Stewart, ki je prav tako zbral 18 točk (met iz igre 8:14), ter Klemen Prepelič (14 točk, trojke 4:10, 6 podaj).

Krko premagal Slovenec

Strateg Krke Gašper Okorn je pred gostovanjem v Črni Gori opozarjal, da jih čaka ekipa, pri kateri je težko napovedati, kdo je najbolj nevaren, vendarle pa je iz ekipe Andreja Žaklja izpostavil centra Kenana Kamenjaša. Prav ta je tudi opravil glavni del posla ob četrti zmagi domače ekipe v sezoni. Ta je do nje prišla po prevladi v drugem polčasu. Krka, ki je bila v prvem polčasu povsem enakovredna, pa je vpisala peti poraz.

Ekipi sta v prvem polčasu pokazali izenačeno igro, v kateri razlika med njima nikoli ni znašala več kot tri točke. So pa domači, sicer zmagovalci superpokala tega tekmovanja, ta niz presekali kmalu v tretji četrtini, ko so povedli za pet točk in po Krkini minuti odmora že za sedem in tudi 12. V zadnjih deset minut so Dolenjci vstopili z -10, po nekaj zgrešenih metih in napakah pa so bili osem minut pred koncem že 14 točk za tekmeci. Podobno prednost so gostitelji nato držali, jo na trenutke tudi povečali, tako da je bilo že približno pet minut pred koncem jasno, da bo zmaga ostala doma.

Pri domačih je Kamenjaš dosegel 21 točk in zbral osem skokov, pri gostih je bil s 15 točkami in osmimi podajamo najbolj razpoložen Jan Špan.