John Wall in Washington nadigrali Atlanto

Liga NBA 16. Apr 201722:00 > 22:10
Gregory Shamus/Getty Images

Washington Wizards so v prvi tekmi četrtfinala proti Atlanta Hawks prišli do zmage s 114:107. Junak zmage domačih je bil John Wall, ki je dosegel 32 točk.

Tekmo je sicer bolje začela Atlanta, saj so imeli Hawks ob koncu prve četrtine deset točk prednosti. V drugi četrtini so se prebudili domači Wizards in s peterko John Wall – Bradley Beal – Otto Porter – Markieff Morris – Marcin Gortat prišli do preobrata. Ob polčasu so domači vodili z 48:45.

Tretja četrtina je prinesla šov Johna Walla, ki je bil točkovno učinkovit – dosegel je 32 točk -, hkrati pa se je izkazal s 14 asistencami. Prednost Washingtona je rasla celotno tekmo, a Atlanta ni dopustila, da bi se domači oddaljili na več kot 10 točk razlike.

Poleg Walla je bil izjemno učinkovit še Beal, ki je dosegel 22 točk. Točko manj je ob prvi zmagi v seriji prispeval Morris, Gortat pa je dosegel dvojni dvojček s 14 točkami in desetimi skoki.

Pri gostih iz Georgie je bil najučinkovitejši Dennis Schroder s 25 točkami, Paul Millsap jih je dosegel 19. Druga tekma bo ponovno odigrana v prestolnici, na sporedu pa bo v sredo, 19. aprila.