Golden State v zadnji četrtini strl odpor Portlanda

Liga NBA 16. Apr 201723:34 > 17. Apr 2017 0:08
Ezra Shaw, Getty Images

Košarkarji Golden State Warriorsov so s 121:109 ugnali Portland in tako povedli v seriji z 1:0. Warriorsi so srečanje rešili na začetku zadnje četrtine, ko jim je uspel niz 11:0.

Najboljši igralec Warriorsov je bil Kevin Durant, ki je dosegel 32 točk in ujel 10 odbitih žog, tesno pa mu je sledil Stephen Curry, ki se je ustavil pri 29 točkah. Fantastično srečanje je odigral Draymond Green, ki mu je do trojnega dvojčka zmanjkala le ena asistenca (19 točk, 12 skokov in 9 asistenc).

Portland je pogrešal poškodovanega Jusufa Nurkića, Trail Blazersom pa ni pomagala niti fantastična predstava CJ McColluma, ki je dosegel kar 41 točk in osem skokov, ter Damiana Lillarda, ki se je ustavil pri 34 točkah.

Prva četrtina je pripadla Golden Statu, ki pa si ni uspel priigrati višje prednost od +5. Tudi druga četrtina je bila napeta, pri 37:36 pa je prvič na srečanju povedel Portland. Preostanek prvega polčasa je bil izenačen, tak pa je bil tudi rezultat po dveh četrtihan (56:56).

V tretjem delu sta za Portland igrala le Lillard in McColluma, za Golden State pa Curry in Durant. Uspešnejša sta bila slednja, Warriorsi pa so v tretjem delu povedli tudi za +7, a je bil konec predzadnje četrtine znova izenačen (88:88).

Ključne minute obračuna so sledile na začetku zadnje četrtine. Golden Statu je uspel delni niz 11:0, največ zaslug zanj pa je imel Ian Clark, ki je takrat vpisal 7 točk. Nalet lanskih finalistov je zaustavil McCollum, a so gostitelji prednost zadržali vse do konca srečanja.