Dončić proti Pelikanom do trojnega dvojčka in zmage

Liga NBA 26. Okt 20196:11 > 6:18
Getty Images

Dallas je sezono rednega dela v ligi NBA začel z drugo zaporedno zmago. Spet je blestel ljubljanski biser, Luka Dončić, ki je nabral že deveti "triple-double" v karieri. Za ilustracijo: legendarni Magic Johnson jih je imel pri tej starosti le sedem.

Dallas je bil od New Orleansa boljši z izidom 123:116, Luka Dončić pa je poskrbel za še en trojni dvojček: 25 točk in po deset skokov ter asistenc. To je bil že deveti “triple-double” za Ljubljančana pri le 20 letih.

Dve minuti pred koncem je Porzingis prejel peto osebno napako in trener ga je vzel iz igre. Odgovornost je prevzel Dončić, ki je najprej po prodoru povišal na 113:117. Po zgrešenem metu Jrue Holidaya je zadel odločilno trojko od table z leve strani prek iztegnjene roke Kenricha Williamsa.

Zavedali smo se, da imajo odlično ekipo. Izboljšali smo obrambo in naredili preobrat. Sploh nisem vedel, da sem dosegel trojni dvojček, nisem podrobno spremljal statistike, ker me zanima le zmaga naše ekipe,” je po tekmi za ESPN povedal Dončić.

Do trojnega dvojčka se je dokopal tudi Nikola Jokić, ki je na srečanju Denverja proti Phoenixu svojim Nuggetsom pomagal do zmage po podaljšku. Srb je na igrišču preživel 40 minut in dosegel 23 točk, 14 skokov in 12 asistenc.