Dallas melje naprej, Dončiću zmanjkali trije skoki (VIDEO)

Košarka 2. Nov 20236:51 0 komentarjev

Dallas Mavericks so na svoji četrti tekmi sezone še četrtič zmagali. Pred domačimi gledalci so tokrat s 114:105 premagali Chicago Bulls, prvi strelec domače ekipe pa zanimivo tokrat ni bil Luka Dončić. Dallas je tako dobro sezone ni odprl že vse od sezone 2004/2005!

Dallas melje naprej. Za četrto zmago v sezoni je American Airlines centru padel Chicago, ki je pretil vse do zadnjih minut, ko so domači po podajah Luke Dončića zadeli dve zaporedni trojki. Natančna sta bila Jaden Hardy in Josh Green (109:100), prednost devetih točk pa je imel Dallas tudi na koncu.

Slovenski košarkarski zvezdnik tokrat ni bil razpoložen kot na prvih treh tekmah. Na igrišču je preživel kar 40 minut. Iz igre je v 16 poskusih zadel le pet metov (1/8 za tri točke), kar je bilo na koncu dovolj za 18 točk, daleč najmanj v tej sezoni, zato pa je bil toliko boljši pri asistencah. Ustavil se je pri številki 10, za tretji dvojni dvojček v sezoni pa so mu zmanjkali trije skoki. Luka je ukradel tudi tri žoge, izgubil pa jih je šest.

Najlepše akcije Luke Dončića proti Chicagu:

Kdo je bil torej napadalni alfa samec Dallas, če ne Dončić? Izjemni Grant Williams, ki očitno ni le minister za obrambo, ampak je še kako nevaren tudi v napadu. Dosegel je 25 točk, zadel je sedem trojk. Enako velja tudi za Tima Hardawaya mlajšega (24 točk). Telički so skupaj zadeli kar 20 trojk!

Pri gostih iz Chicaga sta bila najboljša Zach LaVine in Nikola Vučević z 22 oz. 21 točkami.

Dallas je ob Boston Celtics še edina neporažena ekipa v ligi NBA, saj so lanski prvaki Denver Nuggets v preteklem večeru s 89:110 izgubili na gostovanju pri Minnesoti.