Luka Dončić v Indiani izgubil še drugič v enem tednu

Košarka 26. Feb 20241:21 > 7:46 0 komentarjev
Luka Dončić

Košarkarji Dallasa so na drugi tekmi po All-Star premoru izgubili na gostovanju pri Indiani s 111:133. S tem je prekinjen niz sedmih zaporednih zmag Mavricksov. Ob porazu je bil razpoložen Luka Dončić.

Luka Dončić je v svojo statistiko vpisal 33 točk, 6 skokov in 6 asistenc, blestel je predvsem v prvem polčasu. Dodal je tudi eno ukradeno žogo in dve blokadi. Kyrie Irving se je ustavil pri 29 točkah.

Dallas je bolje začel obračun v Indianapolisu. V prvi četrtini so Luka Dončić in soigralci držali prednost, ki pa so jo na sredini druge zapravili. Od tistega trenutka povratka v tekmo ni bilo več. Indiana se je odlepila in v drugem polčasu brez težav prišla do zmage.

Ključno razliko so domačini napravili v zadnji četrtini z delnim rezultatom 20:4. Serija Indiane se je začela brez Dončića na parketu. Ko pa je sedem minut pred koncem tekme slovenski reprezentant prišel v igro, pravega ritma ni več našel. Tekma se je končala s prepričljivo zmago Pacersov s 133:111.

Pri Indiani je blestel Myles Turner (33 točk in 8 skokov), Tyrese Haliburton je svoje soigralce razigraval z 10 asistencami (dosegel je tudi 17 točk).

Za Dončića je to drugi poraz v Indianapolisu v enem tednu. Prejšnjo nedeljo je namreč z ekipo zahoda izgubil na tekmi vseh zvezd, ki je bila letos prav v Indiani.

Dallas je vknjižil svoj 24. poraz v letošnji sezoni. Po zmagi Phoenixa proti LA Lakersom je zdaj zdrsnil na sedmo mesto na lestvici zahodne konference.