Jokić s poškodovanim očesom, Denver do najhujšega poraza sezone

Košarka 26. Jan 20247:50 0 komentarjev
Nikola Jokić

Branilci naslova v severnoameriški ligi NBA, košarkarji Denverja, so ponoči gostovali v New Yorku, kjer so jim gostitelji s 122:84 prizadejali najvišji poraz v sezoni in se veselili pete zaporedne zmage. Minnesota je s 96:94 ugnala Brooklyn in je zdaj vodilna ekipa zahoda.

New York Knicks so tekmo kontrolirali od začetka, s 26 točkami pa je prepričal novinec v ekipi OG Anunoby. 21 jih je dodal Jalen Brunson, 19 pa Quentin Grimes. Na nasprotni strani je z 31 točkami in 11 skoki spet izstopal Nikola Jokić, ki je po tekmi okrcal svoje soigralce. “Na igrišču je bila danes le ena ekipa. Nas enostavno ni bilo.”

Srbski zvezdnik je moral v prvem polčasu zapustiti parket. Branilec New Yorka Donte Divincenzo ga je namreč neprijetno zadel v oko. Jokić se je vrnil na igrišče, a aktualni prvaki v New Yorku niso imeli pravih možnosti.

Minnesoto sta v Brooklynu do zmage popeljala Karl-Anthony Towns s 27 točkami in 10 skoki ter Anthony Edwards s 24 koši. V tretjem delu je Minnesota sicer že vodila za 10 točk, a so se gostitelji približevali in dobro minuto pred koncem izenačili na 94:94. Odločilni koš je 58 sekund pred koncem dosegel Rudy Gobert. Gostitelji so imeli nato še dva poskusa za preobrat, a ostali neučinkoviti.

Izgubil je tudi Washington, ki mu ni pomagala menjava trenerja Wesa Unselda, tega vsaj začasno nadomešča Brian Keefe. Ekipa iz prestolnice je z Utahom izgubila s 108:123. Washington je letos na 44 tekmah zmagal le sedemkrat, ponoči je doživel šesti zaporedni poraz.

Indiana je premagala Philadelphio s 134:122 in ji prekinila serijo šestih zaporednih zmag. Blestel je Pascal Siakam s trojnim dvojčkom – 26 točk, 13 skokov in 10 podaj. Za poražence je 31 točk dosegel Joel Embiid.

Visoko zmago s 143:110 je dosegel tudi vodilni Boston na gostovanju v Miamiju. Kar sedem košarkarjev je doseglo dvomestno število košev, s 26 točkami je izstopal Jayson Tatum.