Dallas na krilih Dončića in Irvinga pogasil tudi Vročico

Košarka 11. Apr 20243:54 0 komentarjev
Luka Dončić

Košarkarji Dallas Mavericks v obdobju pred končnico še naprej blestijo. Luka Dončić in druščina so tokrat slavili v Miamiju s 111:92.

Luka Dončić je odlično začel srečanje in že v uvodnih minutah dosegel 10 točk. Slovenski zvezdnik je imel v nadaljevanju prvega polčasa nekaj težav z osebnimi napakami, toda to ni zaustavilo Dallasa, ki je zmagal že peto tekmo zapored.

25-letni Slovenec je bil tudi tokrat prvi strelec obračuna. V 36 minutah na parketu je dosegel 29 točk in dodal devet asistenc ter devet skokov. Znova je lepo delovala naveza Dončić-Irving, slednji je tokrat dosegel 25 točk.

Po počasnem začetku so Mavericksi v drugi četrtini povsem nadigrali Vročico, tudi v tretji četrtini so večino časa vodili z 20 ali več točkami prednosti. Sledil je odgovor Miamija, ki se je v zadnji četrtini približal že na manj kot 10 točk zaostanka. Razen Dončićevega meta za tri točke je Dallas brez Irvinga doživel sušno obdobje v napadu.

Zgovoren je tudi podatek, da je trener Dallasa Jason Kidd prvo minuto odmora vzel šele v drugem polčasu. Slovenski zvezdnik in Irving kljub vsemu nista presedela zadnje četrtine, bo pa Dallas skoraj zagotovo spočil ključne igralce pred začetkom končnice.

Dallas se bo v prvem krogu končnice pomeril z Los Angeles Clippers – serija se bo začela 20. ali 21. aprila. To bo tretji dvoboj v uvodnem krogu med tema ekipama v zadnjih štirih sezonah; v prvih dveh serijah so zmagali Clippersi.

Košarkarji Dallasa bodo znova na delu v noči na soboto, ko se bodo pomerili z ekipo Detroit Pistons, kar bo njihova zadnja domača tekma v rednem delu sezone.