Prvaki na krilih neverjetnega Curryja zadnji potniki med najboljših osem

Košarka 30. Apr 202323:48 > 01. Maj 2023 0:20 0 komentarjev
Steph Curry

Golden State je na sedmi tekmi serije proti Sacramentu slavil s 120:100 in se uvrstil v drugi krog končnice. Zablestel je Steph Curry, ki je dosegel 50 točk.

Sacramento je v San Franciscu izsilil sedmo tekmo v seriji proti Golden Statu in zdelo se je, da je jeziček nagnjen na stran Kraljev. Slednji so odlično igrali tudi v prvem polčasu odločilne tekme, ki so ga proti aktualnim prvakom dobili za dve točki.

A Bojevniki, ki pod trenerjem Stevom Kerrom v končnici še nikoli niso izgubili proti nasprotniku iz zahoda, so pokazali, zakaj so najboljša ekipa zadnjih desetih let v ligi NBA. V drugem polčasu so povsem razbili Sacramento, ga premagali za dvajset točk in se uvrstili v drugi krog, kjer jih čakajo Jezerniki iz Los Angelesa. Po petih letih se bo torej Golden State v končnici znova spopadel z LeBronom Jamesom.

Steph Curry

Mož tekme je bil Steph Curry, ki se je zaustavil pri 50 točkah. Dodal je še 8 skokov in 6 asistenc. Kevon Looney je 11 točkam dodal kar 21 skokov. Dvomestna sta bila še Andrew Wiggins (17) in Klay Thompson (16). Pri Sacramentu je bil najbolj razpoložen Domantas Sabonis z 22 točkami.

Sacramento je tako končal sicer izjemno uspešno sezono, v kateri se je prvič po 17 letih uvrstil v končnico lige NBA. Golden State bo napadel nov naslov prvaka, že peti pod taktirko Kerra.

Miami zmagal, a skrbi poškodba prvega zvezdnika

Košarkarji Miamija so na prvi tekmi serije s 108:101 ugnali New York in že takoj na začetku ukradli prednost domačega igrišča. Prvi mož zmage je bil znova Jimmy Butler s 25 točkami in 11 skoki, a v zadnji četrtini si je poškodoval gleženj.

Do poškodbe je prišlo v dvoboju z Joshem Hartom, ki je naredil osebno napako nad Butlerjem, padel na tla, ob tem pa nespretno zvil desni gleženj prvega zvezdnika Miamija. Ta se je na igrišče vrnil v bolečinah za izvedbo dveh prostih metov, ki jih je tudi zadel. Kljub poškodbi je nadaljeval z igro, a vidno šepal, na koncu pa svojim soigralcem pomagal do pomembne zmage.

Miami je odlično igral predvsem v drugem polčasu. Prvega so za pet točk dobili domačini, v tretji in četrti četrtini pa so košarkarji iz Floride vknjižili svoje bogate izkušnje. Potem, ko so v prvem krogu presenetili prve favorite za naslov Milwaukee Buckse, so tudi proti New Yorku začeli izjemno in ukradli prednost domačega igrišča.

Poleg Butlerja so bili razpoloženi tudi Gabe Vincent z 20 točkami, Bam Adebayo s 16 točkami in 8 skoki, ter Kyle Lowry, ki je ob 18 točkah, 6 asistencah in 5 skokih dodal še 4 blokade.

New York ni igral brez enega najpomembnejših košarkarjev Juliusa Randla, ki se prav tako spopada s poškodbo gležnja. Ob njegovi odsotnosti sta bila prva strelca moštva RJ Barrett (26 točk) in Jalen Brunson (25 točk). Knicksi niso uspeli izkoristiti boljšega skoka od nasprotnikov (48 proti 39), v raketi je bil odličen predvsem Mitchell Robinson, ki je pobral 14 žog. Težava Kratkohlačnikov je bil predvsem izjemno slab met za tri točke (7/34 oziroma 20-odstoten), proslavili se niso niti na črti za proste mete (12/20).