Poslastica po velikem zasuku Jokiću in druščini (VIDEO)

Košarka 23. Apr 20246:52 0 komentarjev
Los Angeles Lakers Denver Nuggets

V treh tekmah lige NBA v noči na torek so se zmag znova veselili Cleveland, New York in Denver, ki so tako že na pol poti do zmage v seriji.

Izjemno napet obračun so gledalci spremljali v Denverju, kjer so domači Nuggets po dobri prvi četrtini pobudo prepustili gostom iz Los Angelesa in se po prvem polčasu znašli v zaostanku za 15 točk. V drugem delu so Nikola Jokić in druščina vztrajno topili prednost Lakers, jih lovili, tik pred koncem pa tudi prehiteli. Aktualni prvaki so prišli do tesne zmage (101:99) in pred selitvijo serije v mesto angelov povedli z 2:0 v zmagah. Odločilni koš je ob zvoku sirene dosegel Jamal Murray.

Pričakovano je imel največ zaslug za domače slavje srbski zvezdnik Jokič, ki se je podpisal pod 27 točk, kar 20 skokov in 10 asistenc. Znova je dobil obračun z zvezdnikoma Lakers Anthonyjem Davisom (32 točk, 11 skokov, 2 asistenci) in LeBronom Jamesom (26 točk, 8 skokov, 12 asistenc).

Vodstva z 2:0 v zmagah sta se na domačem parketu veselila tudi Cleveland in New York. Cavaliers so visoko prednost iz prvega polčasa zadržali tudi v drugem, najbolj razpoložen je bil Donovan Mitchell (23 točk, 8 skokov). Bolj napeto pa je bilo v New Yorku, kjer so kratkohlačniki v izenačenem obračunu s sijajno ekipno predstavo (pet košarkarjev z dvomestnim številom točk) izničili 35 točk Tyresa Maxeya in eno manj Joela Embiida.

V noči na sredo bo znova na delu Luka Dončić, ob 4. uri zjutraj bo z Dallasom znova gostoval pri Los Angeles Clippers.