Tudi brez Luke Dončića maščevanje uspelo (VIDEO)

Košarka 6. Apr 20247:04 0 komentarjev
PJ Washington

Košarkarji Dallas Mavericks so ponoči v severnoameriški ligi NBA tesno s 108:106 ugnali Golden State Warriiors. Slovenski zvezdnik Luka Dončić zaradi težav s kolenom tokrat ni igral za Dallas, pri katerem je s 32 točkami svojo najboljšo predstavo v dresu teksaške ekipe prikazal PJ Washington. Ta je tekmo tudi odločil 4,5 sekunde pred koncem.

Mavericks so s tem prekinili niz šestih zmag bojevnikov. Dallas z izkupičkom zmag in porazov 47-30 ostaja na petem mestu zahodne konference in na mestih, ki neposredno vodijo v končnico. Golden State (42-35) je deseti na zahodu in drži še zadnje mesto, ki ob koncu rednega dela vodi v kvalifikacijski turnir za končnico, a tega še nima zagotovljenega.

Ob odsotnosti Luke Dončića, ki je tokrat počival zaradi bolečin v desnem kolenu, je PJ Washington odigral najboljšo tekmo za Dallas, odkar je v zamenjavi prišel iz Charlotta, vroč je bil tudi izza črte za tri točke (met 5-8). Kyrie Irving je tokrat dodal 26 točk ob osmih skokih in sedmih podajah, Teksašani pa so zmagali še 13. na zadnjih 15 tekmah in potrjujejo sijajen niz. To je celo najboljše razmerje zmag in porazov v nizu 15 tekem za Dallas od tiste šampionske sezone 2010/11.

“Bil je spektakularen. Že njegov začetek tekme je nakazal, da je pred njim poseben večer. Točno to potrebujemo, ko nam manjka kakšen od ključnih mož, kot je tokrat Dončić. Washington je pokazal svojo napadalno moč,” je 25-letnega soigralca pohvalil Irving.

Pri Warriors je Stephen Curry dosegel 28 točk, vključno z izenačujočim košem 13 sekund pred koncem, kar pa ni bilo dovolj za zmago ali celo podaljšek v Dallasu.

Zdržali do konca, končnica vse bližje

Dallas je sicer na domačem parketu v uvodni četrtini vodil za 16 točk, pa tudi še za deset sredi zadnje, a so se bojevniki iz San Francisca počasi približevali. Vseeno jim je za zmago zmanjkalo zbranosti, 4,5 sekunde pred koncem je bil natančen Washington, na drugi strani pa je trojko za zmago zgrešil Klay Thompson.

Mavericks so se gostom tako maščevali za sredin poraz v San Franciscu, ko so prav tako izenačeno tekmo Warriors dobili s 104:100, dovolj pa ni bil niti trojni dvojček Dončića. Košarkarje Dallasa naslednja tekma čaka že v nedeljo, ko bodo ob 21.30 po slovenskem času gostili Houston Rockets.

Z zmago so se utrdili na petem mestu zahodne konference, kjer imajo dve zmagi prednosti pred sedmouvrščenim New Orleansom, ki je tokrat klonil proti San Antoniu in niz porazov podaljšal na štiri. Do konca rednega dela je še pet tekem.