Luka prevzel vajeti in v zadnji četrtini uničil Philadelphio

Košarka 5. Feb 20227:21 > 9:56 0 komentarjev

Dallas Mavericks so v derbiju dne proti Philadelphii 76ers v izjemno razburljivi tekmi, ki jo je podaljšala še težava s košem, prišli do nove zmage v ligi NBA. Blestel je kdo drug kot prvi zvezdnik Mavsov Luka Dončić, ki je 44. trojnega dvojčka v karieri vpisal že do konca tretje četrtine.

Dallas je po polčasu sicer zaostajal za deset točk, a po odmoru močno dvignil raven igre (32:15) in si pred zadnjo četrtino pripravil sedem točk naskoka. Sledil je kratkotrajni mrk, 76ersi so odgovorili z delnim izidom 11:0, nato je znova vajeti v svoje roke prevzel Luka Dončić, Philadelphia ga ni bila zmožna zaustaviti.

Slovenski zvezdnik je najprej zadel dva prosta meta, nato kljub dvojnemu kritju lepo še iz obrata, sledili so štirje koši njegovih soigralcev, za katere je vse asistence vpisal prav Luka.

Ko je minuto in pol pred koncem zadel še za novi dve točki pod osebno napako in izkoristil prosti met (103:96), je bil dvoboj odločen. Ob izvajanju prostega meta je po dvorani odmevalo: “MVP, MVP!”

“Poskušam le zmagovati. Vrnili smo se po dveh grdih porazih, tako moramo nadaljevati,” je bil po tekmi preprost v izjavi na parketu slovenski organizator igre.

Najlepša poteza – silovito zabijanje Dončića čez Drummonda:

Dončić je tekmo sklenil s 33 točkami, 13 skoki in kar 15 asistencami. Še dve žogi je ukradel, le tri izgubil. Iz igre je meta 13/28, od tega za tri 1/6. Na drugi strani se je Joel Embiid zaustavil pri 27 točkah.

Mavsi so prišli do 30. zmage v sezoni, na 5. mestu zahoda imajo dve zmagi prednosti pred Denverjem, enak je njihov zaostanek za 4. Utahom, ki se je prav tako veselil nove zmage.

Luka opazil napako na košu

Omeniti velja, da je prva četrtina tekme trajala kar uro in 12 minut, saj so morali zamenjati celoten koš. Da nekaj ni povsem v redu je opazil prav Luka, potem ko je zadel svojo edino trojko na dvoboju je na to opozoril sodnike.

Preostali obračuni

Na vzhodu so potekali štirje dvoboji. Cleveland je v napeti končnici odbil vse napade Charlotta in tekmo dobil s 102:101. Izjemno predstavo je pokazal Jarrett Allen, ki je končal pri 29 točkah in kar 22 skokih.

Boston je bil s 102:93 boljši od Detroita, Chicago pa s 122:115 od Indiane. Do zmage je prišel tudi Toronto, ki je na krilih Pascala Siakama (33 točk) ugnal vročo Atlanto.

Na zahodu je bil San Antonio boljši od Houstona, Oklahoma pa od Portlanda. New Orleans je presenetil Denver in Nikolo Jokića, Utah pa je bil ob vrnitvi Donovana Mitchella boljši od Brooklyna.