Kanadsko-srbska naveza zrežirala zmago Denverja, Nuggets na pol poti do nebes

Košarka 19. Maj 20236:56 0 komentarjev
Jamal Murray junak druge tekme finala zahoda; FOTO: USA Today via Guliverimage

Denver Nuggets so sinoči na domačem parketu s 108:103 ugnali Los Angles Lakers in v seriji finala zahodne konference lige NBA povedli z 2-0 v zmagah. Junak srečanja v Koloradu je bil Jamal Murray.

Kanadčan je jezernikom natresel 37 točk in dodal 10 skokov ter 5 asistenc.

K zmagi domače ekipe je velik učinek dodal srbski zvezdnik Nikola Jokić in še enkrat več zablestel s trojnim dvojčkom. Košarkar iz Somborja se je tokrat izkazal s 23 točkami, kar 17 skoki in še 12 asistencami, kar je zadostovalo za njegov 13. “triple-double” na tekmah končnice lige NBA. Pri Denverju tokrat na parket ni stopil slovenski reprezentant Vlatko Čančar.

V vrstah gostov iz Los Angelesa so kar trije igralci presegli mejo 20 točk, pa niti to ni zadostovalo za triumf. LeBronu Jamesu je le en skok zmanjkal do trojnega dvojčka (22 točk, 9 skokov in 10 asistenc), po točkah ga je izenačil Austin Reaves, 21 jih je zbral Rui Hačimura, medtem ko je rahlo poškodovani Anthony Davis zabeležil 18 skokov in 14 skokov.

Franšiza Denver Nuggets še nikdar doslej ni igrala finala lige NBA.

Katastrofalen met za tri

“To ni noben povratek, ves čas smo jim dihali za ovratnik. Šlo je za disciplino in potrebne prilagoditve, sicer pa še takrat, kadar zmagamo, vsi govorijo o drugi ekipi. Enak pristop bomo odnesli v Los Angeles,” je po zmagi samozavestno dejal Murray, ki je v prvih treh četrtinah dosegel le 14 točk.

Zgolj Reaves je imel v vrsti Los Angelesa spodoben met za tri (5-9), sicer pa je pri gostih le osem od 30 metov za tri točke končalo v košu. Na drugi strani so Nuggets dosegli 14 trojk in se tudi zato vrnili v igro po 11 točkah zaostanka v tretji četrtini.

“Zdaj je na nas, da svoje delo opravimo doma. Zdaj šteje le tretja tekma,” je dejal trener jezernikov Darvin Ham. Naslednja tekma serije je na sporedu v noči na nedeljo ob 2.30 uri.

V finalu vzhodne konference košarkarji Miami Heat vodijo z 1:0 v zmagah proti Boston Celtics.