Sekulić šokiral naslednjega velikana in nesojenega naslednika

Košarka 23. Sep 202318:27 1 komentar
Jordan Morgan je bil z 18 točkami drugi strelec tekme. Foto: Profimedia

Selektor Slovenije Aleksander Sekulić nadaljuje "skalpiranje" evropskih velikanov. V razširjenem superpokalu lige VTB je po CSKA Moskvi porazil že Fenerbahče (105:89) in Lokomotiv Kuban popeljal v finale. Znova je zaigral tudi občasni slovenski reprezentant Jordan Morgan.

Aleksander Sekulić v Rusiji nadaljuje z nizanjem izvrstnih izidov. Po naletu iz minule sezone, ko je v polfinalu končnice lige VTB senzacionalno izločil osemkratne zmagovalce evrolige CSKA Moskvo, je klub iz ruske prestolnice porazil še v četrtfinalu superpokala. Izvrstno formo so njegovi varovanci prenesli tudi na polfinalni obračun proti desetkratnim turškim prvakom.

Lokomotiv Kuban je slavil po zaslugi zelo strelsko navdahnjene predstave, ki ji je v zadnji četrtini dodal še obrambni pridih. Zadnjo četrtino so Rusi dobili s 25:14. S 25 točkami je bil prvi strelec DeVaughn Akoon-Purcell.

Odlična predstava Jordana Morgana

Svojo najboljšo partijo po prihodu v Kuban je prikazal tudi Jordan Morgan. Američan, ki je minulo poletje za las ostal brez mesta v slovenski reprezentanci za svetovno prvenstvo, je tekmo začel v prvi peterki in vpisal 18 točk ter bil drugi strelec dvoboja. Zadel je kar osem od devetih metov iz igre.

Za Sekulića ima zmaga še poseben draž. Na nasprotni klopi je namreč sedel Grk Dimitrios Itoudis, njegov nesojeni selektorski naslednik v slovenski reprezentanci. 45-letni Ljubljančan bo, kot vse kaže, tudi v prihodnje sedel na klopi slovenske reprezentance, potem ko je na SP 2023 presegel pričakovanja.

Lokomotiv Kuban se bo v finalu pomeril z boljšim iz dvoboja Nižni Novgorod – Zenit. Sklepni obračun je na sporedu v nedeljo, ob 19.00.