Košarkarji Krke so na drugi tekmi četrtfinala lige OTP banka v gosteh premagali Hopse Polzelo s 86:80 (14:23, 35:42, 60:57) in se z dvema zmagama že uvrstili v polfinale DP.
Košarkarji Krke so v rednem delu prepričljivo osvojili prvo mesto z več kot 96-odstotno učinkovitostjo, Hopsi pa so si četrtfinalno vozovnico zagotovili šele v zadnjem krogu z deseto zmago v sezoni (37%).
Krkaši so tudi na prvem dvoboju četrtfinala upravičili vlogo favorita in slavili visoko zmago (94:58), danes na Polzeli pa so naleteli na boljši odpor domačinov.
Ti so odločno krenili v dvoboj in si v uvodni četrtini priigrali devet točk naskoka, s prednostjo (42:35) so odšli tudi na odmor.
Gosti pa so se dokončno prebudili po polčasu in v tretji četrtini domače nadigrali za deset točk ter v odločilni del odnesli tri točke prednosti. To so do konca še povečali in si kljub bolj napetemu dvoboju pričakovano priigrali polfinale.
Najboljši strelec tekme je bil domačin Nejc Barič z 20 točkami, dodal je še šest podaj in dva skoka, pri gostih pa je 18 točk dosegel Jan Rebec.
V ponedeljek sledi druga tekma četrtfinala med ekipama ECE Triglav Kranj in Perspektivo Ilirijo (z 1:0 v zmagah vodijo Kranjčani), v torek pa sta na sporedu še tekmi Cedevita Olimpija – Laško in Kansai Helios – GGD Šenčur. Uvodni zmagi sta dosegla Cedevita Olimpija in GGD Šenčur.
Liga OTP banka, četrtfinale, 2. tekme:
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal



Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!