Pomlajena Cedevita Olimpija brez možnosti v Novem mestu

Košarka 13. Apr 202220:41 > 21:09 0 komentarjev
Foto. Aleš Fevžer

Košarkarji Krke so na zaostali tekmi 5. kroga lige Nova KBM za prvaka v Novem mestu premagali Cedevito Olimpijo s 94:69.

Košarkarji Krke so prišli do prve zmage nad Cedevito Olimpijo v sezoni. A ne nepričakovane, saj so Ljubljančani kot na vseh drugih tekmah državnega prvenstva igrali z mlado ekipo, brez najboljših, s katerimi nastopajo v ligi Aba. Zaradi tega maloštevilni gledalci v Novem mestu niso uživali kot običajno na največjem derbiju v Sloveniji, prave negotovosti ni bilo, Novomeščani so bili precej boljši tekmec, njihova zmaga ni bila niti v enem trenutku ogrožena, dobili so prav vse četrtine.

Olimpija, ki je igrala le s sedmimi igralci, je vodila s 3:0, nato pa so domači z delnim izidom 10:0 ušli. Blaž Habot, ki je dosegel prvih devet točk za Ljubljančane, je nekaj časa še držal korak s tekmeci, v sedmi minuti so domači že vodili z 11 točkami razlike, v drugi četrtini že s 16, tudi v nadaljevanju pa se jim ni bilo potrebno posebej truditi, da so prišli do četrte zmage v ligi za prvaka. Z njo so se izenačili z Nutrispoint Ilirijo na drugem mestu. Olimpija je z le dvema zmagama na zadnjem, šestem mestu.

Dolenjci so bili boljši v vseh elementih, še najmanj v skoku. Pod obročema je bil z devetimi skoki najboljši center Ljubljančanov Habot, isti igralec pa je bil z 21 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme. Pri domačih jih je 19 dosegel Miha Škedelj.