Želijo igrati z Dončićem, a žogo zabijajo v napačen koš (VIDEO)

Košarka 15. Jul 20238:52 1 komentar

Največji zvezdniki lige NBA v teh dneh večinoma uživajo v zasluženem počitku po dolgi sezoni oziroma z zasebnimi trenerji pilijo formo pred začetkom priprav na novo tekmovalno obdobje. Ameriške parkete so začasno tako predali fantom, ki se dokazujejo v poletni ligi NBA, a slednja je tudi letos polna dogodkov, ki kažejo na to, da marsikdo niti približno ni pripravljen na tekmovanje v najboljši ligi na svetu.

Poletna liga NBA je priložnost za košarkarje, ki igrajo za razvojne ekipe franšiz najmočnejše lige na svetu, da dokažejo svoj potencial in prepričajo ‘šefe’, da si zaslužijo priložnost na parketih velikega ameriškega košarkarskega odra.

V njej si prve izkušnje v članski konkurenci nabirajo tudi bodoči novinci lige in tako se je v Las Vegasu, kjer skušajo tudi iz poletne lige narediti svojevrsten šov, minuli teden dokazoval tudi težko pričakovani Francoz Victor Wembanyama, ki pa se na svoji predstavitvi pred ameriškim občinstvom ni najbolj proslavil.

19-letnik pa še zdaleč ni edini, ki ima težave pri uveljavljanju v letošnji poletni ligi. Včeraj so tako denimo fantje iz ekipe Charlotte Hornets v prvi četrtini dvoboja z New Orleans Pelicans dosegli vsega pet točk! Resda se v poletni ligi četrtina ne igra dvanajst minut, ampak deset, toda to je bolj slabo opravičilo za sila neučinkovite sršene.

Bizarna napaka Dallasa

Medtem ko se Luka Dončić intenzivno pripravlja na začetek reprezentančne akcije z nastop na svetovnem prvenstvu, je bil danes ponoči v poletni ligi znova na delu tudi Dallas, ki je visoko premagal Indiana Pacers (112:91). A bolj kot visoka zmaga bo tekma v spominu navijačev ostala po bizarnem prizoru v zadnji četrtini, ko so zmedeni telički žogo zabili v napačen koš.

No, če smo povsem pošteni, se podobne zadeve tu in tam zgodijo tudi prvokategornikom. Spomnimo se samo neverjetne napake varovancev Jasona Kidda v minuli sezoni.