Znan že prvi polfinalist državnega prvenstva v košarki

Košarka 14. Maj 202320:19 0 komentarjev
Helios Suns, Krka, finale, ABA

Košarkarji Heliosa Suns so na drugi četrtfinalni tekmi končnice lige Nova KBM v gosteh premagali Rogaško s 94:56 (20:11, 42:33, 66:41) in se po drugi zmagi uvrstili v polfinale.

Domžalčani so prvi polfinalisti državnega prvenstva v košarki, po četrtkovi zanesljivi zmagi na domačih tleh z 89:71 so visoko slavili tudi na drugi v Rogaški Slatini.

Izbranci gostujočega trenerja Dejana Jakare so imeli le v uvodnih minutah nekaj težav s Slatinčani. Po zaostanku 5:9 v 4. minuti so povsem zagospodarili na parketu in v končnici uvodne četrtine povedli za deset točk (20:10), na veliki odmor pa so se odpravili s prednostjo devetih točk (42:33).

V drugem polčasu so bili za razred ali dva boljši od domačih košarkarjev. Ob koncu tretje četrtine so že imeli velikansko prednost 25 točk (64:39 in 66:41), najvišja na tekmi pa je znašala na koncu tekme – 38 točk (94:56).

V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Blaž Mahkovic in Dennis Tunstall. Prvi je v Rogaški Slatini dosegel 31, drugi pa 23 točk in devet skokov. Austin Luke ni dosegel točke, zbral pa je 13 asistenc.

V domači zasedbi je Jure Špan dosegel 14, Patrik Tabak pa 13 točk.