Liverpool osramotil United, hat-trick Salaha

Nogomet 24. Okt 202118:59 > 20:30 3 komentarji
Liverpool je na Old Traffordu odpihnil Man Utd. Foto: AP Photo/Rui Vieira

Liverpool je v velikem derbiju 9. kroga angleškega prvenstva na Old Traffordu s kar 5:0 ponižal rivala Manchester United. Vnovič je blestel Mohamed Salah, ki je zabil tri zadetke. Egipčan je postal po 18 letih prvi nogometaš, ki je v Gledališču sanj v dresu gostujoče ekipe zabil hat-trick. Leta 2003 je to zadnjemu uspelo Brazilcu Ronaldo v dresu Reala.

Liverpool je k razglašenemu Unitedu prišel v zastrašujoči formi, a le malokdo je napovedal, da se bodo gostje s pol moči sprehodili prek večnega tekmeca. Rdeči vragi so imeli takoj na začetku veliko priložnost, ki jo je zapravil Bruno Fernandes, nato pa je začelo pokati v mreži Davida de Gee.

aaa

Že v prvem polčasu je moral španski čuvaj mreže United štirikrat po žogo v svojo mrežo, v drugem pa še enkrat, kar je naznanilo, da je Liverpool zmagal s kar 5:0. Trikrat je v polno zadel Mohamed Salah, med strelce pa sta se vpisala še Naby Keita, ki je igral do 64. minute, ko ga je grdo s podplatom zadel Paul Pogba in prejel rdeč karton, ter Diogo Jota.

Vrhunci s tekme na Old Traffordu:

Sedmica Chelseaja, visoka zmaga tudi Cityja

Razburljiv nogometni sobotni dan na Otoku je z veliko zmago odprl Chelsea, ki je na Stamford Bridgu s kar 7:0 nadigral Norwich City.

Sramoto si je nato doma privoščil Everton (2:5), ki ga je Watford v zadnjih 15 minutah tekme povsem uničil in dosegel kar štiri gole. Kot zadnji bo je bil v soboto na delu Manchester City, ki je v Brightonu slavil s 4:1.