Leipzig se je približal Bayernu, Wolfsburg v težavah

Bundesliga 5. Apr 201722:02 > 22:05
Getty Images/Maja Hitij

Nogmetaši Leipziga so premagali Mainz na gostovanju s 3:2 in tako izkoristili torkov Bayernov spodrsljaj in s mu na lestvici približali. Ekipa s Saške je slavila zmago z zadetki Sabitzerja, Wernerja in Keitaja, vseeno pa na lestvici zaostaja za deset točk za Bavarci.

Že četrti poraz na zadnjih petih tekmah je doživela berlinska Hertha. Tokrat je bila boljše še Borussia Mönchengladbach z 1:0.
Freiburg pa je z golom rezervista Niederlechnerja 12 minut pred koncem tekme razočaral Volkove, ki so ostali samo točko od cone izpada. Ekipa, ki je še lani igrala četrtfinale Lige prvakov, se bo krčevito borila za obstanek z Mainzom, Augsburgom in Ingolstadtom. V Darmstadtu pa je zmagal Bayer Leverkusen in tako prekinil niz petih tekem zapored brez zmage.