Šeško Leipzigu pomagal do zmage, neverjeten niz Bayerja se nadaljuje

Bundesliga 21. Apr 202420:40 > 21:41 0 komentarjev
Benjamin Šeško
Benjamin Šeško je trenutno eden najbolj vročih napadalcev Evrope. Foto: Profimedia

Nogometaši Leipziga so v tekmi 30. kroga nemške lige premagali Heidenheim z 2:1 in začasno za tri točke pobegnili Dortmundu na četrtem mestu. Slovenski reprezentant Benjamin Šeško je dosegel prvi gol za saško ekipo. Bayer Leverkusen ostaja neporažen, na vročem gostovanju v Dortmundu je točko izvlekel globoko v sodnikovem dodatku.

V Heidenheimu je gostujoča zasedba prevladovala, a pot do zmage ni bila lahka. Začrtal jo je Šeško; v 42. minuti je po podaji Davida Rauma natančno meril v daljši kot gola domačega vratarja za vodstvo z 1:0. A domači so v nadaljevanju izenačili, zadel je Nikola Dovedan v 69. minuti, nato pa je pomembne točke gostom zagotovil Lois Openda v 85. minuti. Šeško, iz igre je odšel v 79. minuti, je danes dosegel jubilejni deseti gol v sezoni, sedmega v spomladanskem delu sezone. Drugi Slovenec pri Leipzigu Kevin Kampl ni dobil priložnosti za igro.

Bayern, ki se je prejšnji teden po 11 sezonah poslovil od naslova prvaka, je brez težav zmagal v Berlinu. Harry Kane je dosegel že 33. gol v sezoni, dva pa je dodal veteran Thomas Müller, ki je danes 470. nastopil na tekmah bundeslige in 400. v prvi postavi. Zdaj je pri 149 golih, zanimivo pa je, da je prvič v karieri zadel v 30. krogu bundeslige, doslej mu je v igralski statistiki v zbirki od 1 do 34 manjkal samo še ta.

Nemški prvak Bayer Leverkusen ostaja neporažen v nemškem nogometnem prvenstvu. V 30. krogu je v Dortmundu po golu v 98. minuti iztržil neodločen izid 1:1.