Derbi med Španijo in Nemčijo brez zmagovalca

Katar 2022 27. Nov 202222:06 0 komentarjev
Nemce je pred porazom rešil Niclas Füllkrug. FOTO: Guliverimages.

Na svetovnem prvenstvu je bil danes na sporedu prvi derbi med ekipama, ki sta že osvojili naslov svetovnega prvaka. V skupini E sta se srečali Španija in Nemčija, tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1. Španci so v 62. minuti prek Alvara Morate povedli, v 84. minuti je izenačil Niclas Füllkrug.

Strelca sicer tekme nista začela, na igrišče sta vstopila nekaj minut preden sta zatresla mrežo.

Dvoboj evropskih velikanov sicer ni navdušil, veliko priložnosti ni bilo, remi je pravičen. Špancem je točka povsem priprla vrata uvrstitve v osmino finala, Nemci pa zdaj niso več odvisni samo od sebe, poleg tega, da morajo premagati Kostariko, jim morajo v zadnjem krogu pomagati tudi Španci, ki ne smejo izgubiti proti Japonski.