Remi na derbiju nekdanjih svetovnih prvakov

Osmi dan svetovnega nogometnega prvenstva v Katarju je v skupini E prinesel obračun nekdanjih svetovnih prvakov Špancev in Nemcev, ki se je končal z remijem 1:1. V isti skupini je Kostarika z 1:0 premagala Japonsko. V skupini F je Hrvaška po preobratu s 4:1 odpravila Kanado, medtem ko je Maroko pripravil presenečenje, z 2:0 je premagal Belgijo.

Svetovni prvaki iz leta 2010 Španci so proti štirikratnim svetovnim prvakom Nemcem, ki so nazadnje zmagali leta 2014, do vodstva prišli v 62. minuti, takrat je lep protinapad učinkovito zaključil Alvaro Morata. Ko se je že zdelo, da bodo Španci prišli do druge zmage, Nemci pa bodo še drugič izgubili, je ekipa Hansija Flicka prišla do izenačenja. V 83. minuti jo je pred novo ničlo rešil napadalec Werderja Bremna Niclas Fullkrug, ki je na igrišče prišel malo pred tem. Nemci morajo zdaj v zadnjem krogu za napredovanje nujno premagati Kostariko in ob tem upati, da Japonci izgubijo proti Španiji. V nasprotnem primeru bi znala odločati razlika v zadetkih. Špancem proti Japonski za napredovanje zadostuje remi.

Statistika tekma med Španijo in Nemčijo:

Hrvati po preobratu zmleli Kanado

Kanadčani so v skupini F po uvodnem naletu proti Hrvaški prišli do vodstva že v drugi minuti, ko je zadel njihov prvi zvezdnik Alphonso Davies. Prvi del prvega polčasa je pripadel Kanadi, ki bi lahko zabila še kak gol, potem pa so vajeti igre v svoje roke vzeli Hrvati in še do odhoda na odmor prišli do vodstva z 2:1, ki so ga v drugem delu igre še povišali in brez večjih težav v drugem poskusu prišli do prve zmage v Katarju.

Dvakrat je za Hrvate zabil napadalec nemškega Hoffenheima Andrej Kramarić, po en gol pa sta dosegla zvezdnik hrvaške lige. napadalec splitskega Hajduka Marko Livaja, in rezervist Lovro Majer.

Statistika tekma med Hrvaško in Kanado:

Maroko šokiral Belgijce

V skupini F je bilo na tekmi med Marokom in Belgijo zanimivo že tik pred prvim sodnikovim žvižgom, ko je iz enajsterice Afričanov skrivnostno “izginil” vratar Yassine Bounou, na igrišču pa so bili Belgijci v prvem polčasu precej boljši nasprotnik, a so bili bližje golu Maročani. Po prostem udarcu v zaključku prvega polčasa je Hakim Ziyech premagal Thibauta Courtoisa, a je bil branilec Maroka Romain Saiss v pasivnem prepovedanem položaju, zato gola ni bilo.

V 73. minuti, spet po prostem strelu, je bilo drugače. Po strelu vezista Abdelhamid Sabiri in slabem posredovanju belgijskega vratarja so Maročani prišli do vodstva, ki so ga v sodnikovem dodatku še povišali z golom napadalca Zakaria Aboukhlala in prišli do velike zmage. Po njej so zelo blizu napredovanja v izločilne dele.

Statistika tekma med Marokom in Belgijo:

Japonci niso potrdili velike zmage nad Nemčijo

V prvem polčasu obračuna prvega obračuna v skupini F med Japonsko in Kostariko nismo videli veliko akcije. Kostarika, ki je nujno potrebovala točke, je imela večjo posest, a bila v napadu povsem nenevarna. Enako velja za hitre Japonce. Veliko so kombinirali, a na trenutke preveč komplicirali. Tudi v drugem polčasu smo videli podobno igro. Samuraji so bili nevarnejši, Kostaričani pa so z bunkerjem čakali konec nastopov  v Katarju.

Vsaj tako se je zdelo, saj so kar se napadalnih akcij naredili manj kot nič, nato pa se je zabliskalo. Keysher Fuller je izkoristil napako Japonske in s prvim strelom v okvir vrat Kostaričane popeljal do zmage in prvih treh točk, kar pomeni, da se bodo v zadnjem krogu skupinskega dela potegovali za napredovanje v izločilne boje.