Domačini po enajstmetrovkah domov poslali aktualne prvake (VIDEO)

Nogomet 30. Jan 20240:07 0 komentarjev

Nogometni reprezentanci Zelenortskih otokov in Slonokoščene obale sta se na afriškem prvenstvu uvrstili v četrtfinale. Prvi so bili z 1:0 boljši od Mavretanije, drugi po enajstmetrovkah od Senegala.

Senegal je v osmini finala proti Slonokoščeni obali hitro povedel, prednost pa držal večino tekme. A Franck Kessie je domačinom po uspešno izvedeni enajstmetrovki ob koncu tekme priboril podaljšek. V dodatnih tridesetih minutah golov ni bilo, zato so o zmagovalcu odločile enajstmetrovke. Tragični junak tekme je bil nogometaš Nottingham Foresta Moussa Niakhaté.

Zelenortski otoki so Mavretanijo premagali z zadetkom v 88. minuti, ko je bil z enajstmetrovke natančen Ryan Mendes.

Pred tem so si četrtfinale že zagotovila reprezentance Nigerije, Angole, DR Konga in Gvineje.