PLT: Domžalčani s petardo nad Gorico, v soboto derbi v Celju

Nogomet 28. Okt 202210:00 > 20:00 0 komentarjev

V 15. krogu Prve lige Telemach so za začetek Domžalčani potrdili dvig forme, ki so jo nakazali v Mariboru in s kar 5:1 nadigrali Gorico. V prihodnjih dneh sledita dva velika derbija. Prvi bo na sporedu v soboto, ko se bosta pomerila Celje in Maribor. V nedeljo sledi še dvoboj vodilnih ekip lige, v Stožicah se bosta pomerila Olimpija in Koper.

Domžalčani so neporaženi že zadnjih pet krogov. Trem zaporednim remijem so zdaj dodali še dve zaporedni zmagi za skupno 21 točk to sezono in se še utrdili na 5. mestu lestvice, kjer so pred 15. krogom za četrto Muro zaostajali za pet točk. Goričani medtem z osmim ligaškim porazom sezone ostajajo na predzadnjem mestu z 11 točkami.

Rumena družina je za odločitev zmagovalca porebovala le sedemn odličnih minut igre, od 40. do 46. Mrežo gostov je z neubranljivim golom z razdalje načel Franko Kovačević, nato je dvakrat udaril še Žiga Repas, drugič v prvi minuti nadaljevanja. Domači so tako povedli že s 3:0 in dvoboj je bil odločen. Gorica je v 84. minuti sicer prišla do znižanja, a je nato dvakrat udaril še mladi Hrvat Bartol Barišić.

Evrogol Kovačevića:

Obe ekipi v lovu na točke za obstanek

Tabor se trenutno nahaja na zadnjem mestu, toda morebitna zmaga in nove tri točke bi boj za obstanek popolnoma ponovno odprl. Sežanci so bili na prejšnjem obračunu proti Muri brez pravih možnosti. Edina zmaga v letošnji sezoni je stara že skoraj tri mesece, tudi forma na zadnjih petih tekmah pa je vse prej kot blesteča (en remi, štirje porazi).

Na drugi strani se Radomlje trenutno nahajajo na osmem mestu. V prejšnjem krogu so morda nekoliko presenetljivo prišli do točke proti Koprčanom in se umaknili iz cone izpada. Tokratna zmaga proti neposrednemu konkurentu za obstanek bi pomenila nekoliko mirnejšo pot proti zimskemu premoru.

Novo zahtevno gostovanje za Mariborčane

Celjani so v prejšnjem krogu doživeli hladen tuš v Ljubljani, saj so izgubili z 0:2 proti Bravu. Tako so trenutno na tretjem mestu na lestvici, tik za Koprom in pred Muro. V knežje mesto tokrat prihajajo aktualni državni prvaki, ki pa so v letošnji sezoni v skromni formi. Prvi letošnji obračun med tekmeca v Ljudskem vrtu se je končal brez zmagovalca (2:2), takrat so vijoličasti hitro povedli, toda še pred koncem prvega polčasa so grofje izid izenačili. Na tekmah Celja tako zgolj na uvodni tekmi nismo videli zadetka.

Na drugi strani s slabo popotnico na gostovanje odhajajo nogometaši Maribora. V Ljudskem vrtu so v prejšnjem krogu visoko izgubili proti Domžalam (0:3), kar je predstavljal še tretji zaporedni poraz v domačem prvenstvu za vijoličaste. Mariborčani so tako trenutno na skromnem sedmem mestu, o letošnji formi pa je dovolj zgovoren podatek, da so bližje izpadu kot mesto, ki prinašajo kvalifikacije za evropska tekmovanja. Damir Krznar bo imel kar nekaj preglavic s sestavljanjem ekipe, saj bodo odsotni Rok Kronaveter, Gregor Sikošek in Sven Šoštarič Karič.

Se lahko Koprčani vmešajo v boj za naslov?

Prvi letošnji obračun med Olimpijo in Koprom je pripadel zmajem. Foto: Aleš Fevžer

Morda nekoliko presenetljivo v preteklem krogu nobena izmed treh vodilnih ekip ni prišla do zmage. Tokrat se bosta v Stožicah pomerila Olimpija in Koper. Zmaji so v preteklem krogu proti Goričanom iztržili zgolj točko, morebiten poraz na derbiju vodilnih ekip pa bi vsaj nekoliko odprl boj za naslov. Varovanci Alberta Riere so v preteklem krogu sploh prvič letos remizirali.

Koper je v preteklem krogu na gostovanju pri Radomljah remiziral (2:2), pa čeprav so kanarčki dvakrat na srečanju vodili. Kljub remiju na zadnjih dveh obračunih v prvenstvu se lahko varovanci Zorana Zeljkovića z morebitno zmago v Stožicah ponovno povsem vmešajo v boj za naslov.

Mura po potrditev forme

Mura se v zadnjem obdobju lahko pohvali z izjemno formo. Na zadnjih treh tekmah v slovenskem prvenstvu so zbrali tri zmage, še najbolj pa izstopa zmaga proti Celju. V prejšnjem krogu so zanesljivo že v prvem polčasu poskrbeli, da so Sežano zapustili z zmago.

V Fazanerijo tokrat prihajajo Ljubljančani, ki so v oktobru poskrbeli za dva velika skalpa. Najprej so s kar 6:1 odpravili Olimpijo, v prejšnjem krogu pa so premagali še Celjane. Obračun v Murski Soboti ponuja dvoboj dveh ekip, ki sta trenutno v izjemni formi, poleg tega pa bo šlo tudi za obračun najboljšega napada z najboljšim strelcem in najboljše obrambe lige, kar je vsekakor dobro vabilo za ogled tekme.