Mura v Londonu za trenutek prestrašila Tottenham

Evropa 30. Sep 202122:47 > 23:38 0 komentarjev
Tekma v Londonu se je končala z zmago Tottenhama s 5:1, kako pa bo tokrat? FOTO: Guliverimages.

Nogometaši Mure so na drugi tekmi Konferenčne lige pričakovano ostali praznih rok. V Londonu so proti Tottenhamu izgubili z 1:5 in so po dveh tekmah še brez točke. Filip Valenčič je zadel pri zmagi finskega HJK, Jasmin Kurtić je s Paokom prišel do točke, Denis Popović pa je izgubil s ciprskim Anorthosisom.

Mura je tekmo v Londonu začela zelo slabo. Tottenham je, čeprav je njegov trener na klopi pustil številne zvezdnike, že v prvih osmih minutah vodil z 2:0. Najprej je z enajstih metrov že v četrti minuti zadel Dele Alli, ki je najstrožjo kazen izsilil sam, potem pa je vodstvo Tottenhama povišal Argentinec Giovanni Lo Celso po neubranljivem strelu z leve strani.

Nogometaši Mure v prvem polčasu niti enkrat niso merili v gol Tottenhama, so pa zato na začetku drugega polčasa prišli do znižanja zaostanka. Po podaji s kota je z volejem z roba kazenskega prostora za spektakularen gol v 53. minuti zadel Žiga Kous.

Trenerja Tottenhama Nuna Espirita Santa je gol slovenskega prvaka prestrašil, zato je po uri igre na igrišče poslal vse tri največje zvezdnike svoje ekipe, Harryja KanaSona Heung-mina in Lucasa Mouro, kar se je portugalskemu strategu hitro obrestovalo. Do konca tekme je Kanu namreč uspel “hat-trick” in Londončani so prišli do visoke zmage s 5:1.

V skupini G je Mura po dveh tekmah na dnu in brez točke, s štirimi točkami pa sta na vrhu s štirimi točkami Tottenham in Rennes, ki je z 2:1 zmagal v Arnhemu pri Vitesseju.

V akciji še trije Slovenci, Valenčič v polno

Ob Muri so bili v akciji še trije slovenski nogometaši na delu v tujini.

Filip Valenčič se je izkazal z golom finskega HJK v gosteh pri Akaškertu s 4:2.

Jasmin Kurtić je za Paok igral v zadnjem delu tekme pri remiju proti Slovanu iz Bratislave z 1:1.

Denis Popović je s ciprskim Anorthosisom izgubil z 0:2 v Belgiji pri Gentu. Nekdanji slovenski reprezentant je za goste igral 59. minut.

Današnji nogometni prenosi na Sportklubu:

Gent – Anorthosis 2:0 (1:0)
Strelca: 1:0 Korrea 28./a.g., 2:0 Kums 83.
Denis Popović je za Anorthosis igral do 59. minute.

Partizan – Flora 2:0 (2:0)
Strelec: 1:0 Marković 20., 2:0 Marković 42.

Alaškert – HJK Helsinki 2:4 (1:1)
Strelci: 0:1 Riski Ri. 8., 1:1 Embalo, 1:2 Valenčič 57., 1:3 Riski Ro. 63., 2:3 Glišić 93., 2:4 Olasunya 94.
R.K.: Grigoryan 36./Alaškert
Filip Valenčič je za HJK igral vso tekmo in zabil drugi gol za Fince.

AZ Alkmaar – Jablonec 1:0 (0:0)
Strelec: 1:0 Gudmundsson 53.

Skupina B:

Skupina C:
Zorja – Roma 0:3 (0:1)
Strelci: 0:1 El Shaarawy 7., 0:2 Smalling 66., 0:3 Abraham 68.

CSKA Sofija – Bodo/Glimt 0:0

Skupina D:
Strelec: Gudmundsson 53.

CFR Cluj – Randers 1:1 (0:1)
Strelca: 0:1 Kamara 41., 1:1 Petrila 68.

Skupina E:

PAOK – Slovan Bratislava 1:1 (1:1)
Strelca: 1:0 Akpom 9., 1:1 Green 15.
Jasmin Kurtić je za PAOK igral od 68. minute.

Union Berlin – Maccabi Haifa 3:0 (1:0)
Strelca: 1:0 Voglsammer 33., 2:0 Behrens 48., 3:0 Behrens 48.

Skupina F:
Köbenhavn
– Lincolmn 3:1 (2:1)
Strelci: 1:0 Diks 4., 1:1 Rosa 33., 2:1 Wind 45./11m, 3:1 Stage 52.

Feyenoord – Slavia Praga 2:1 (2:0)
Strelci: 1:0 Kokcu 14., 2:0 Linssen 24., 2:1 Holeš 63.

Skupina G:
Tottenham – Mura 5:1 (2:0)
1:0 Alli 4./11m, 2:0 Lo Celso 8., 2:1 Kous 53., 3:1 Kane 68., 4:1 Kane 76., 5:1 Kane 87.

Poročilo s tekme

Vitesse – Rennes 1:2 (1:0)
Strelca: 1:0 Wittek 30., 1:1 Guirassy 54./11m, 1:2 Sulemana 70.
R.K.: Bade 73./Rennes

Skupina H:
Basel – Kairat Almaty 4:2 (3:0)
Strelci: 1:0 Arthur 15., 2:0 Lang 21., 3:0 Lang 40., 4:0 Ndoye 49., 4:2 Kante 66., Alves 68./11m

Omonia – Karabag 1:4 (1:0)
Strelci 1:0 Lecjaks 40., 1:1 Kady 52., 1:2 Šejdajev 73., 1:3 Kady 52., 1:4 Kady 94.