Domžale pred izpadom, slabo kaže tudi Olimpiji

Evropa 6. Avg 20210:40 > 1:14 0 komentarjev
Nogometaši Olimpije so po prvi tekmi v slabem položaju.

V igri za uvrstitev v konferenčno ligo ostajata še dva slovenska predstavnika. V tretjem predkrogu so Domžale gostovale pri norveškem Rosenborgu in doživele visok poraz. Končalo se je kar s 6:1, edini gol za rumene je dosegel Enes Alić. Olimpija se na Azorih meri s portugalsko Santa Claro.

Olimpija je pred domačo tekmo proti Santa Clari v slabem položaju. V Pontu Delgadu, najbolj zahodnem kraju na evropskem nogometnem zemljevidu, je izgubila z 0:2, potem ko so bili Portugalci boljši tekmec in prišli do dveh golov, prejeli pa niso niti enega.

Santa Clara je prvič zadela v 14. minuti, ko je po akciji dveh Brazilcev, Jeana Patrica in strelca Carlosa Carvalha. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je vodstvo Portugalcev na 2:0 povišal še en Brazilec, Mansur. V drugem polčasu bi lahko Portugalci zadeli še kak gol, sploh po tem, ko je bil v 62. minuti izključen Uroš Korun.

Šestouvrščeni klub portugalske lige v prejšnji sezoni je na domači zelenici prevladoval praktično celo tekmo, dosegel dva gola, na drugi strani pa Olimpija v dobrih 90 minutah ni sprožila niti enega strela.

Domžale nemočne v Trondheimu

Domžalčani so v Trondheimu odpotovali optimistično, a so se njihovi načrti podrli zelo hitro, ko je že v 7. minuti zadel Andersson. V 23. minuti je Islamović podvojil Rosenborga, le enajst minut kasneje pa je lastno mrežo zatresel še Šoštarič Karić. Kot da to ni bilo dovolj, je v 40. minuti Mulalića premagal še Reitan in Rosenborg je imel pred polčasom visoko prednost. Toda rumeni so še pred odmorom zadeli, častni gol je z izvrstnim strelom postavil Enes Alić.

Domače je to le razjezilo, po manj kot minuti drugega dela so spet zadeli, še drugi gol na tekmi je dosegel Islamović. Nato je sledilo mirno nadaljevanje, tik pred koncem – v 86. minuti – pa je šesti zadetek za hrbet Mulalića pospravil Holm.

Zmagovalec obračuna, ki ga v zadnjem krogu čaka francoski Rennes, je tako odločen še pred povratno tekmo prihodnji četrtek v Domžalah.

Kurtić za Paok debitiral s porazom na Irskem

Za nastop v letos novoustanovljenem tekmovanju se poteguje tudi kar nekaj slovenskih legionarjev.

Že v torek je Jasmin Kurtić s Paokom gostoval na Irskem pri Bohemian in izgubil z 1:2. Dvaintridesetletnik je tekmo za svoj novi klub pričel na klopi, zanj pa debitiral v 63. minuti, v 91. pa prejel tudi rumeni karton.

Jutri bo Rijeka Adama Gnezde Čerina gostovala pri Hibernianu, Osijek Maria Jurčević in Damjana Boharja pa pri CSKA iz Sofije. Potem ko je Žiga Lipušček v prejšnjem krogu z RFS izločil Puskas Akamemio, ga jutri čaka obračun z Gentom, Spartak Trnovo Dejana Trajkovskega pa bo doma gostil Maccabi Tel Aviv.

Kvalifikacije konferenčne lige, 3. krog

Bohemian – Paok 2:1
Jasmin Kurtić je za Paok v igro prišel v 63. minuti in v 91. prejel rumeni karton.

Četrtek, 5. avgust:

Rosenborg – Domžale 6:1
Strelci: 1:0 Andersson 7., 2:0 Islamović 23., 3:0 Karić/ag. 34., 4:0 Reitan 40., 4:1 Alić 44., 5:1 Islamović 46., 6:1 Holm 86.

Santa Clara – Olimpija 2:0 (2:0)
Strelca: 1:0 Carvalho, 2:0 Mansur 45.
Rdeč karton: Korun 62. (Olimpija)

CSKA Sofija – Osijek 4:2
Damjan Bohar in Mario Jurčević sta za Osijek odigrala celo tekmo.

Spartak Trnava – Maccabi Tel Aviv 0:0