Mariborčani častno izpadli, Olimpija in Domžale uspešna

Evropa 29. Jul 202122:37 > 23:53 0 komentarjev
Mariborčani so bili, sploh v drugem polčasu, boljši od Švedov, a niso uspeli doseči gola. Foto: Uroš Skaza

Po drugem krogu kvalifikacij za evropsko konferenčno ligo v konkurenci ostajata še dva slovenska kluba. Olimpija je bila šele po enajstmetrovkah boljša od malteške Birkirkare, Domžale pa so finsko Honko premagale z 1:0. Maribor je bil doma veliko boljši od Hammarbyja, a ni znal doseči gola, izgubil z 0:1 in izpadel z izidom 1:4.

Načrti Mariborčanov so se podrli zelo hitro, saj je že v peti minuti tekme goste do vodstva povedel David Accam. Maribor je počasi prevzel pobudo, v 19. minuti je nevarno streljal Koderman.

V 43. minuti je prečko stresel Blaž Vrhovec, enako je v 53. minuti s fanstastičnim strelom uspelo Martinu Milcu.

Vmes je v 50. minuti z glavo priložnost za izenačenje zapravil Pihler.
Vijoličasti so bili v drugem delu veliko boljši od švedskih tekmecev, a danes žoga enostavno ni hotela mrežo. Varovanci Simona Rožmana so tako končali letošnjo evropsko sezono.

Zahvala Vijol Goranu Cvijanoviću.

V studijskem delu pred tekmo v Ljudskem vrtu se je sicer od nogometnih zelenic poslovil Goran Cvijanović, nekdanji nogometaš Maribora. Poglejte izsek iz studia pred tekmo v Mariboru.

Fotogalerija iz tekme v Mariboru (Foto: Uroš Skaza):

Nogometaši Maribora se bodo po izpadu iz Evrope osredotočili zgolj na prvenstvo in pokal. FOTO: Uroš Skaza.

Evrogol Jakupovića za tretji krog

Nogometaši Domžal so se na Finskem z zmago proti Honki Espoo z 1:0 uvrstili v naslednji kvalifikacijski krog za uvrstitev v novoustanovljeno konferenčno ligo. Po prvi tekmi v Domžalah je bilo 1:1, zadetek Jakupovća pa je tehtnico prevesil v korist Domžalčanov. Rumeni se bodo v tretjem krogu pomerili z močnim nasprotnikom – norveškim Rosenborgom.

Olimpija šele po loteriji prek Maltežanov

Ljubljanska Olimpija je bila po enajstmetrovkah boljša od Maltežanov. Predstava ni bila briljantna, Birkirkara je nenazadnje tekmo dobila z 1:0. Prav takšen je bil rezultat v Stožicah, tudi takrat v korist domačinov.

Tekma je šla v podaljške, kasneje pa celo do enajsmetrovk. Tam so bili mirnejši Ljubljančani, ki so zadeli vseh pet poskusov. V peti seriji je za Maltežane zgrešil Mbong. Zmaje v tretjem krogu čaka visoka ovira – igrali bodo s portugalsko Santo Claro.

Kvalifikacije konferenčne lige, 2. krog (povratne tekme):

Četrtek, 29. julij:
Birkirkara – Olimpija 1:0, 4:5 po enajstmetrovkah /1:2/

Honka – Domžale 0:1 /1:2/

Maribor – Hammarby 0:1 /1:4/

Tobol Kostanay – Hajduk Split 4:1 /4:3/
Jan Mlakar je za Hajduk odigral 83 minut.

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Spartak Trnava 1:2 po enajstmetrovkah /1:2/
Dejan Trajkovski (Spartak) ni igral.

Puskas Akademia – RFS (Žiga Lipušček) 0:2 /0:5/
Žiga Lipušček je za RFS odigral celotno tekmo.

Rijeka – Gzira 1:0 /3:0/
Adam Gnezda Čerin je za Rijeko odigral celotno tekmo.

Osijek – Pogon 1:0 /1:0/
Mario Jurčević je za Osijek odigral celotno tekmo, Damjan Bohar je Osijek igral do 79. minute. Zahović je za Pogon odigral celotno tekmo.