Zajc pozdravil zmago Fenerbahčeja, visok poraz Zeljkovića in Kompana Breznika

Evropa 21. Sep 202321:00 > 22:59

Fenerbahče je 1. krogu nove sezone konferenčne lige s 3:1 ugnal Nordsjaelland. Miha Zajc pri Turkih ni dobil priložnosti za igro. V skupini H smo videli še visoko zmago Ludogorca nad slovaškim Spartakom. Adrian Zeljković je za poražence igral do 73. minute, nekdanji član Olimpije Miha Kompan Breznik pa je obsedel na klopi.

Odmevne zmage se je razveselila poljska Legia, pri kateri igral tudi Blaž Kramer. Poljaki so s 3:2 presenetili Aston Villo, slovenski napadalec pa ni dobil priložnosti za igro.

Praznih rok je ostal tudi Ester Sokler z Aberdeenom. V Frankfortu so Škoti klonili z 1:2, Sokler pa je v igro prišel v 78. minuti.

Ferencvaroš je pred domačimi gledalci s 3:1 ugnal srbski Cukarački, ki je na Madžarskem celo povedel, a na koncu ostal praznih rok. Na drugi tekmi v skupini sta se Genk in Fiorentina razšla brez zmagovalca 2:2.

Naziv spektakla večera je pripadel tekmo v Mostarju. AZ je proti Zrinjskemu že vodil s 3:0, a Bosancem je v drugem polčasu uspel neverjeten preobrat in zgodovinske prve zmage v skupinskem delu evropskega pokala.

Visoko domačo zmago so vpisali nogometaši zagrebškega Dinama, ki so s 5:1 nadigrali Astano, Viktoria Plzen pa je doma minimalno ugnala Ballkani.

Zmaji začeli s porazom

Olimpija je za uvod v novo sezono konferenčne lige dobila gostovanje pri Lillu. Francoski prvoligaš, ki ima skoraj 200 milijonov evrov več vredno ekipo, je sicer upravičil vlogo favorita in zmagal z 2:0.

Predvsem v prvem polčasu je prevladoval, v drugem pa stopil s plina, tako da je ljubljanska zasedba dobila tudi kakšno priložnost za morebitno presenečenje, a je ni znala izkoristiti, po drugi strani pa z nespretnima potezama v obrambi Francozom “podarila” oba gola.

Ljubljanske nogometaše tekma 2. kroga čaka 5. oktobra, ko bodo gostil Slovan iz Bratislave s slovenskim branilcem Kenanom Bajrićem. Slovaki so v svoji prvi tekmi skupine A konferenčne lige premagali Klaksvik z 2:1. Slovenski branilec je v dresu Slovana Bratislave odigral celoten obračun

Slovan Bratislava – Klaksvik 2:1 (0:0)
(Kenan Bajrić je igral celo tekmo za Slovan Bratislavo)

Lugano – Bodö/Glimt 0:0
(Žan Celar je igral do 65. minute za Lugano)
(Abela Marca ni bilo v kadru Lugana)
(Nina Žuglja ni bilo v kadru Bodö/Glimta)

HJK Helsinki – PAOK 2:3 (1:0)

Eintracht Frankfurt – Aberdeen 2:1 (1:1)
(Ester Sokler je igral od 78. minute za Aberdeen)

Skupina H:

Fenerbahče – Nordsjaelland 3:1 (2:0)
(Miha Zajc ni igral za Fenerbahče)

Ludogorec Razgrad – Spartak Trnava 4:0 (0:0)
(Adrian Zeljković je igral do 73. minute za Spartak Trnavo, prejel je tudi rumeni karton)
(Miha Kompan Breznik ni igral za Spartak Trnavo)