Olimpija evropsko jesen začela s porazom

Evropa 20. Sep 202318:30 > 18:37 1 komentar
Lille - Olimpija

Nogometaši ljubljanske Olimpije so odigrali svojo prvo tekmo v zgodovini v skupinskih delov evropskih pokalov. V Lillu so favoriziranim domačinom morali priznati premoč z 2:0.

Lille je bil skozi tekmo boljši tekmec, a dolgo so potrebovali, da so prebili obrambo Olimpije. Predvsem vratar Matevž Vidovšek je bil dobro razpoložen s številnimi obrambami. Klonil pa je tik pred zaključkom prvega polčasa. Po prekršku v kazenskem prostoru so namreč Francozi dobili enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Jonathan David.

V drugi del so Ljubljančani vstopili bolj pogumno. V nadaljevanju so si namreč priborili več strelov, a resnejših priložnosti ni bilo. V 93. minuti pa je po napaki v obrambi Zmajev Yusuf Yazici podvojil vodstvo Lilla in potrdil tri točke za domačine.

“Prvi občutki so taki, da ima Lille več kakovosti, izkušenj, ampak ko potegnemo črto, je grenak priokus, ker smo jim podarili oba zadetka. Mi smo imeli nekaj priložnosti, predvsem v prvem polčasu bi morali prej zaključevati. Mislim, da bi se dalo kaj več iztržiti,” je po tekmi za Kanal A povedal kapetan Olimpije Timi Max Elšnik.

Ljubljanske nogometaše tekma 2. kroga čaka 5. oktobra, ko bodo gostil Slovan iz Bratislave s slovenskim branilcem Kenanom Bajrićem. Ta se bo v četrtek v uvodnem krogu meril s Klaksvikom s Ferskih otokov.

Lille  – Olimpija 2:0 (1:0)

David 43./11-m, Yazici 90+4.

94. minuta: GOL! Lille je povsem ob koncu tekme zadel za potrditev zmage. Zadel je Turek Yusuf Yazici in potrdil zmago domačinov.

85. minuta: Priložnost za Olimpijo in prvi strel v okvir vrat Lilla! Mustafa Nukić je sprožil proti golu, njegov strel pa je ubranil Lucas Chevalier. Ostaja 1:0. Do konca je še približno deset minut.

80. minuta: Prosti strel za Olimpijo! Izvedel ga je Jorge Silva, ki pa ni bil niti blizu uspehu. Žoga je bila ponovno previsoka.

76. minuta: Olimpija pritiska! Ljubljančani so nekajkrat prišli do strela, a zaenkrat neuspešno. Nazadnje je poizkusil Saar Fadida, njegov strel pa je zletel preko gola.

67. minuta: Znova je bil na delu Matevž Vidovšek. Tokrat je nevarno preigraval Andre in ustrelil z roba kazenskega prostora, slovenski vratar pa je žogo znova prijel.

60. minuta: Olimpija v drugem polčasu igra bolj pogumno, svoje priložnosti imajo tudi Francozi. Olimpija je sprožila tudi prvi strel proti vratom domačinov, ki pa ni bil nevaren. V strelih v okvir je kar 6:0 za Lille. Ostaja 1:0, lahko zmaji pripravijo presenečenje?

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

Konec prvega polčasa.

43. minuta: GOL! Lille vodi! Jonathan David je strelec.

41. minuta: ENAJSTMETROVKA! Lille je dobil najstrožjo kazen!

28. minuta: Matevž Vidovšek nadaljuje z vrhunsko predstavo. Tokrat je streljal Gabriel Gudmundsson, žogo pa je Vidovšek tudi tokrat ujel.

24. minuta: Nova priložnost za Lille, Vidovšek pa je znova zanesljiv. Dela ima precej, a vratar Olimpije ga je zaenkrat oddelal z odliko.

10. minuta: Lille je znova nevaren. Tokrat je z roba kazenskega prostora sprožil Hakon Amar Haraldsson, Vidovšek pa je bil spet na mestu.

3. minuta: Prva priložnost na tekmi za Lille! Poizkuil je Kanadčan Jonathan David, najnevarnejši nogometaš Lilla, a z obrambo se je izkazal Matevž Vidovšek.