Šok za Zagrebčane v Prištini, “ribiči” presenetili Lille (VIDEO)

Evropa 5. Okt 20237:38 > 22:58 1 komentar

Olimpija je v Stožicah odigrala tekmo 2. kroga skupinskega dela konferenčne lige in proti Slovanu izgubila z 0:1. Na drugi tekmi skupine je Klaksvik senzacionalno proti Lillu iztržil točko. Za veliko presenečenje je poskrbel tudi Ballkani, ki je z 2:0 odpravil Dinamo Zagreb.

V Prištini so domači nogometaši do vodstva prišli v zaključku prvega polčasa, ko je v polno meril Almir Kryeziu. V drugem polčasu je zmago domačih za odmevno zmago kosovske ekipe poskrbel Walid Hamidi in poskrbel za norijo na stadionu Fadil Vokrri.

V Angliji se je Aston Vila z Zrinjskim mučila vse do 95. minute, ko je končno žilave nogometaše iz Bosne in Hercegovine razžalostil John McGinn.

Evropska konferenčna liga, 2. krog:

Skupina A:

Olimpija Ljubljana – Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Čavrić 55./11 m

Klaksvik – Lille 0:0

Skupina B:

Breidablik Kopavogur – Zorja Lugansk 0:1 (0:1)

Gent – Maccabi Tel Aviv 2:0 (1:0)

Skupina C:

Astana – Viktoria Plzen 1:2 (0:0)

Ballkani – Dinamo Zagreb 2:0 (1:0)

Skupina D:

Bešiktaš – Lugano 2:3 (1:0)
(Žan Celar je igral celo tekmo za Lugano)

Bodö/Glimt – Brugge 0:1 (0:1)
(Nino Žugelj je od 72. minute igral za Bodö/Glimt)

Skupina E:

AZ Alkmaar – Legia Varšava 1:0 (0:0)
(Blaža Kramerja ni bilo v postavi Alkmaarja)

Aston Villa – Zrinjski Mostar 1:0

Skupina F:

Fiorentina – Ferencvaros 2:2 (0:1)
Čukarički – Genk 0:2 (0:2)

Skupina G:

Aberdeen – HJK Helsinki 1:1 (0:0)
(Ester Sokler je obsedel na klopi domačih)

PAOK – Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)

Skupina H:

Nordsjaelland – Ludogorec 7:1 (4:1)

Spartak Trnava – Fenerbahče 1:2 (0:0)
(Adrian Zeljković je za Trnavo igral vso tekmo. Miha Zajc za Fener do 63. minute)