Mura se je dostojno poslovila od Evrope

Konferenčna liga 9. Dec 202122:45 > 23:02 0 komentarjev
Veselje strelca Thomasa Buitinka po zadetku v mreži Mure. FOTO: Guliverimages.

Nogometaši Mure so nastope v evropski konferenčni ligi končali s porazom z 1:3 v gosteh pri Vitesseju v Arnhemu. Edini gol za slovenskega prvaka je zabil strelec zmagovitega zadetka proti Tottenhamu Amadej Maroša.

Mura se je od zgodovinske sezone, v kateri si je kot drugi slovenski klub po Mariboru zagotovila evropsko jesen, poslovila na dostojen način in se z Nizozemske vrača s porazom z 1:3. Odločitev o zmagovalcu je padla že v prvem polčasu, ko so nogometaši Vitesseja zabili tri gole. Prvega že na samem začetku tekme.

V drugi polovici tekme so nogometaši Mure igrali veliko bolje in zadeli kar dvakrat. Obakrat je v polno meril rezervist Amadej Maroša, a so sodniki njegov prvi gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili, v drugo pa je izkoristil napako domače obrambe in se razveselil novega evropskega zadetka.

Mura je v skupini skupaj z Rennesom, Tottenhamom in Vitessejem osvojila tri točke, odločitve o tem, kdo bo ob Rennesu napredoval v izločilne dele, pa še nismo dobili. Tekma med Rennesom in Tottenhamom je bila namreč zaradi izbruha okužb z novim koronavirusom v taboru Londončanov prestavljena.

Na delu še nekaj Slovencev

V skupini A sta bili že pred današnjimi tekmami oddani prvi mesti, najboljši je bil na koncu prav Linz, Maccabi Tel Aviv pa je bil drugi, danes je igral 1:1 pri Alaškertu. HJK, za katerega je Filip Valenčič danes igral od 77. minute, je za drugim mestom zaostal velikih pet točk.

V skupini B se je Anorthosis še boril za končno drugo mesto, toda na tekmi, na kateri je Denis Popović igral od 46. minute, je osvojil le točko, ki je bila premalo za pomik po lestvici navzgor. Drugo mesto je z dvema točkama več osvojil Partizan, prvi pa je bil Gent, ki je z 1:0 tokrat odpravil Floro.

Ob Linzu, Maccabiju, Gentu in Partizanu so si nadaljevanje tekmovanja priigrali še Roma, Bodö/Glimt, AZ Alkmaar, Randers, Feyenoord, Koebenhavn, Rennes, Basel in Karabah.

V skupini F se je Jasmin Kurtić s Paokom razveselil zmage z 2:0 nad Lincoln Red Imps iz Gibraltarja in si zagotovil napredovanje. Izkušeni slovenski vezist je igral od prve do zadnje minute.