Reprezentant z gostovanja nasmejan, slovenski Panathinaikos do točke (VIDEO)

Evropa 5. Okt 202321:15 > 21:30 0 komentarjev
Gorenc Stanković s Pol odhaja z zmago; FOTO: Guliverimage

V drugem krogu evropske lige se je slovenska trojica pri Panathinaikosu mudila na gostovanju pri Maccabiju iz Haife in se z Izraelci razšla brez zadetkov. Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat sta s Sturmom gostovala pri poljskem Rakowu in domov odhajata dobre volje (zmaga z 1:0). Znova je bilo izjemno zanimivo dogajanje v skupini B. AEK je z zadetkom Domagoja Vide doma iztržil točko proti letos skromnemu Ajaxu, Marseille pa je po dobrem začetku doma le remiziral z visoko letečim Brightonom. Liverpool je evropsko jesen začel z zmago proti LASK-u s 3:1, tokrat pa doma porazil belgijski Union St. Gilloise.

Rakow – Sturm Gradec 0:1 (0:1)
(Jon Gorenc Stanković je igral celo tekmo za Sturm)
(Tomi Horvat ni igral za Sturm)
Sporting – Atalanta 1:2 (0:2)

Skupina E:

Liverpool – Union St. Gilloise 2:0 (1:0)

Toulouse – LASK Linz 1:0 (1:0)

Skupina F:

Villarreal – Rennes 1:0 (1:0)
Maccabi Haifa – Panathinaikos 0:0
(Adam Gnezda Čerin je igral do 67. minute, Andraž Šporar je v igro vstopil v 67. minuti, Benjamin Verbič ni bil v postavi)