Villarreal preprečil angleški finale

Evropa 6. Maj 202122:56 > 23:33 0 komentarjev

Manchester United in Villarreal sta finalista letošnje izdaje Lige Evropa. Nogometaši Uniteda so na povratni tekmi v Rimu zadržali prednost s prve tekme, srečanje se je sicer končalo z zmago Rome s 3:2. V Londonu golov ni bilo.

Manchester United je več kot pol dela opravil že na prvem srečanju proti Romi. V Manchestru je slavil kar s 6:2. Veliko število zadetkov se je nadaljevalo tudi na drugem obračunu. Po prvem polčasu so rdeči vragi z golom Urugvajca Edinsona Cavanija vodili z 1:0. Roma je v zglj treh minutah v drugem polčasu rezultat preobrnila (zadela sta Edin Džeko in Bryan Cristante). Cavani je kasneje dodal še en gol in Manchester Unitedu omogočil mirno končnico. Vseeno je v 83. minuti Nicola Zalewski poskrbel za častno zmago RImljanov.

Na stadionu Emirates v Londonu zadetkov ni bilo. Arsenal ni našel pravega načina za trdno obrambo Villarreala. Gabonec Pierre Emerick Aubameyang je sicer dvakrat zatresel okvir gola, ki ga je branil ne preveč zanesljivi Argentinec Geronimo Rulli. Španci so zdržali tudi zaključne pritiske topničarjev in se veselili uvrstitve v finale.  Unai Emery tako ostaja nerešljiva uganka za nasportne ekipe. V svoji trenerski karieri je Evropsko ligo osvojil že trikrat.