Vilerjeva mojstrovina dovolj za uvrstitev v tretji krog

Liga prvakov 19. Jul 201722:09 > 22:10
NK Maribor/Facebook

Nogometaši Maribora so na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov remizirali z Zrinjskim in se s skupnim rezultatom 3:2 uvrstili v tretji krog.

Mariborčani so imeli odlično popotnico s prve tekme, a so se za preboj v tretji krog vseeno morali pošteno potruditi. Gostje so namreč že po prvi resni akciji vodil z 1:0. Trčila sta Jasmin Handanović in Toni Jović, a norveški sodnik Ola Hobber Nilsen ni dosodil prekrška nad mariborskim vratarjem, pustil je prednost Zrinjskemu, Todorović pa je svoji ekipi priboril pomemben gol.

Varovanci Darka Milaniča so se hitro pobrali. V 27. minuti so, tudi s precej sreče, prišli do izenačenja. Poskus Vilerjevega predložka, kar je igralec tudi sam priznal, je končal za hrbtom vratarja Zrinjskega in Maribor je prišel do sila pomembnega gola.

V nadaljevanju tekme so spremljali igro med obema kazenskima prostoroma, Mariborčani so bili postavljeni čvrsto pred svoj kazenski prostor, anemičen napad gostov pa ni našel rešitve.

Jasmin Mešanović, ki je bil do nedavnega član prav Zrinjskega, je imel v zadnjih minutah priložnost, da bi dokončno odločil zmagovalca, a je iz sila ugodnega položaja streljal grdo mimo gola.

Ljudski vrt se je veselil velike zmage, Mariborčani pa bodo novo pomembno tekmo odigrali že prihodnjo sredo ob 20:20, ko bo pri državnih prvakih gostoval islandski Hafnarfjordur.