MARIBOR TRETJIČ V LIGI PRVAKOV

Liga prvakov 22. Avg 201721:58 > 22:09
Getty Images

Vijoličastim je uspelo! Varovanci Darka Milaniča so na povratni tekmi playoffa za uvrstitev v Ligo prvakov z 1:0 premagali Hapoel Beer Shevo in izničili zaostanek iz prve tekme.

MARIBOR 1:0 HAPOEL BEER SHEVA
Viler 15.
Stadion: Ljudski vrt. Gledalcev: 12.000. Sodnik: Gianluca Rocchi. Rumeni kartoni: Viler; Elhamed, Ghadir.

MARIBOR: Handanović, Viler, Šuler, Rajčević, Milec, Vrhovec, Kabha, Bohar, Ahmedi, Bajde, Tavares. Trener: Darko Milanič.

HAPOEL BEER SHEVA: Haimov, Korhut, Bitton, Elhamed, Tzadek, Taha, Ogu, Radi, Melikson, Nwakaeme, Ghadir. Trener: Barak Bakhar.

Prepoln Ljudski vrt, ki je pripravil fantastično nogometno kuliso, je bil priča novemu poglavju slovenskih nogometnih pravljic. Maribor je po porazu v Izraelu, kjer je prek Tavaresa dosegel zlata vreden gol v gosteh, pred svojimi navijači prek Mitje Vilerja zadel za skupno zmago.

MOJSTROVINA MITJE VILERJA
Viler je gol dosegel v 15. minuti. Takrat so vijoličasti kronali premoč, ki so jo imeli na začetku tekme. Valon Ahmedi je odlično prodrl po desni strani, podal pred gol, žoga je prišla do Vilerja, ki ni okleval. Udaril je “s prve” in z izjemno močnim strelom premagal gostujočega vratarja Haimova, ki je bil povsem brez moči. Ljudski vrt je eksplodiral, to pa je Mariborčanom dalo dodatne moči. V prvem delu bi lahko še povišali prednost, a je bil Marcos Tavares, sicer zopet eden izmed najboljših posameznikov tekme, z glavo za las nenatančnen.

MARIBORČANI ISKALI DRUGI GOL, NA KONCU JUNAK HANDANOVIĆ
V drugi polčas so gostje krenili bolj pogumno in odločno, da dosežejo zadetek, ki bi jih približal Ligi prvakov. Toda odločen je bil tudi Maribor. Varovanci Darka Milaniča se niso branili, pač pa so iskali drugi zadetek. Poskušali so Bohar, Tavares, tudi Milec, a neuspešno. Ker Maribočanom ni uspelo zadeti še drugič, so se proti koncu tekme podzavestno postavili pred svoj gol, zato smo spremljali napete zadnje minute, ki so se zelo vlekle. Hapoel je poskušal na silo žogo spraviti do Nwakaemeja, najboljšega posameznika moštva, a tudi odlični krilni igralec je bil nocoj sijajno pokrit. Martin Milec in soigralci so ga odlično zaustavili, kar je bil eden izmed ključev do uspeha. Najlepšo priložnost za gol in Ligo prvakov so gostje zapravili v 90. minuti, ko je Nwakaeme streljal z glavo, Jasmin Handanović pa se je izkazal z izjemno, pantersko, fantastično obrambo…

Domači so zdržali tudi v sodniškem dodatku, kar je pomenilo zgolj eno – Maribor se je tretjič v zgodovini uvrstil v skupinski del Lige prvakov!

Žreb skupinskega dela bo v četrtek, Mariborčani pa pretiranega časa za slavje ne bodo imeli, saj jih že v nedeljo čaka veliki slovenski derbi proti Olimpiji.