Mariborčani bodo evropsko jesen iskali v LE

Liga prvakov 13. Avg 201920:05 > 20:18
NK Maribor/Grega Wernig

Tudi na povratni tekmi 3. predkroga za Ligo prvakov so Mariborčani izgubili. Rosenborg je bil vnovič boljši s 3:1. Zdaj so na vrsti kvalifikacije za skupinski del Lige Evropa.

V Trondheimu je bila za Maribor odločitev ali bodo prišli do proste vozovnice za play-off kvalifikacij za skupinski del Lige prvakov. Na Norveško so prišli s slabim izhodiščem (1:3) toda z upanjem, da lahko izid spreobrnejo v svojo korist. V začetni enajsterici je Darko Milanič naredil eno spremembo: namesto Kotnika je tekmo začel Požeg Vancaš.

Gostje so začeli napadalno. Domači so Mariborčanom prepustili igro. V 12. minuti je Tavares v kazenskem prostoru našel Požeg Vancaša katerega strel je bil premalo odločen. Tudi vratar Hansen je v tisti akciji pravočasno stekel iz vrat. V naslednji akciji je z razdalje poizkusil tudi Kronaveter. Rosenborg je v 18. minuti pokazal, da so nevarni iz protinapadov. Bočni branilec Meling je iskal napadalca Soderlunda, ga našel, posredoval je mariborski branilec Peričić toda s strelom v lastna vrata pri čemer se je izkazal vratar Pirić

Nekje na polovici 1. polčasa so Štajerci znova pritisnili. Požegu je žoga v ključnem trenutku pobegnila, strel Tavaresa pa so v nadaljevanju Norvežani blokirali. Naslednjič je Požeg prišel do protinapada vendarl se je zapletel ob poskusu preigravanja. Prvaki Slovenije so v nadaljevanju nekoliko popustili toda v izteku prvega polčasa še enkrat pritisnili in tudi dosegli zadetek. Mitja Viler je najprej požrtvovalno rešil žogo, ki je bila na poti v gol-avt in jo nato spretno poslal proti Rudiju Požeg Vancašu, ki je iz polvoleja močno udaril in zabil žogo pod prečko.

Po odmoru so odločneje zaigrali pri Rosenborgu. Že v 53. minuti so prišli do izenačenja. Po desni strani je krenil David Akintola, preigral Milca in v sredini kazenskega prostora našel Soderlunda, ki je dosegel že tretji zadetek v dvoboju proti Mariboru. Po uri igre pa so gostitelji prišli do vodstva. Iz kota je podal Vegar Hedenstad, pred vrati pa je bil z glavo najvišji Anders Konradsen.

Omenjeni 29-letni vezist je čez 20 minut poskrbel še za najlepši zadetek dvoboja, ko je z zavrtinčenim strelom z desne strani poslal žogo v levi zgornji kot nemočnega Kenana Pirića. Evrogol za piko na i.

Mariborčani bodo zdaj igrali v kvalifikacijah za Ligo Evropa. Nasprotnik bo (po vsej verjetnosti) bolgarski Ludogorec.

ROSENBORG BK: Hansen, Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling, Lundemo, Jensen (87′ Trondsen), Konradsen (90′ Ceide), Adegbenro (78′ Asen), Soderlund, Akintola. Klop: Ostbo, Valsvik, Trondsen, Helland, Asen, Ceide, Botheim. Trener: Eirik Horneland.

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić (81′ Kramarič), Požeg Vancaš, Kronaveter (69′ Kotnik), Tavares (69′ Zahović). Klop: Handanović, Rajčević, Klinar, Kramarič, Kotnik, Mešanović, Zahović. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Požeg Vancaš (45+1), 1:1 Soderlund (53), 2:1 Konradsen (61), 3:1 Konradsen (81)

Rumeni karton: Lundemo (17), Konradsen (39)