Arsenal zadel v gosteh, pa vseeno visoko izgubil

Liga prvakov 15. Feb 201722:04 > 22:26
Getty Images

Bayern je že na prvi tekmi proti londonskemu Arsenalu prišel do lepe prednosti (5:1). Gostje so bili ob polčasu v odličnem položaju, v rokah so imeli remi z doseženim zadetkom v gosteh, a so katastrofalno začeli drugi polčas, kar pomeni, da jih v Londonu čaka misija: nemogoče.

Za zmago s 5:1 je bil najbolj zaslužen Thiago Alcantara, ki je dosegel dva gola in asistenco. Videli smo še fantastičen zadetek Robbena, svoje pa sta dodal tudi Robert Lewandowski in rezervist Thomas Müller. Edini gol za Londončane je dosegel Alexis Sanchez.

Začelo se je že po dobrih desetih minutah, ko je Arjen Robben v svojem slogu z levico postrgal pajčevino z vrat Davida Ospine, ki je tokrat dobil priložnost pred Petrom Cechom. Bayern je bil pričakovano več pri žogi, vseeno pa so topničarji nekajkrat nevarno zapretili. V 30. minuti je v svojem kazenskem prostoru nerodno posredoval Robert Lewandowski in brcnil v stopalo Laurenta Koscielnyja, ki je padel. Srbski sodnik Milorad Mažić je nemudoma pokazal na najstrožjo kazen, žogo pa si je nastavil Alexis Sanchez. Njegov strel je Manuel Neuer ubranil, Čilenec je prišel nazaj do žoge, bil tudi v drugo neuspešen, potem pa se vendarle zbral in z močnim strelom žogo poslal v mrežo. Pred koncem prvega polčasa je imela ekipa Arsena Wengerja krasno priložnost celo za popoln preobrat, a je iz idealnega položaja Granit Xhaka meril naravnost v Neuerja.

Drugi polčas se je začel in nadaljeval povsem v znamenju Bayerna. V 53. minuti je po podaji Lahma s strani z glavo v polno meril Lewandowski, ki je nekaj minut kasneje vpišal še asistenco. V prazen prostor je podal Thiagu Alcantari, sijajni Španec pa je z natančnim strelom premagal Ospino.Produkt Barcelonine nogometne šole je v 63. minuti dosegel še en, kot se je kasneje izkazalo, tudi zadnji gol na tekmi. Do žoge je prišel na robu kazenskega prostora Arsenala, njegov močan strel pa je zadel Hectorja Bellerina, kar je prevaralo Ospino. Po dveh zadetkih je Španec ob koncu tekme dodal še asistenco. Bavarci so izpeljali krasen protinapad, ki ga je mirno zaključil Thomas Müller, ki je v igro stopil nekaj trenutkov pred tem.

Povratna tekma, na kateri bo Arsenal lovil prvo uvrstitev v četrtfinale Lige prvakov po letu 2010, bo v torek, 7. marca na stadionu Emirates v severnem Londonu.