Znana sta prva polfinalista lige prvakov

Liga prvakov 18. Apr 202323:00 0 komentarjev
Veselje nogometašev Milana v Neaplju. FOTO: Guliverimages.

Real Madrid, ki je tudi na drugi tekmi četrtfinala premagal Chelsea, in Milan, ki je izločil Napoli, sta prva polfinalista nogometne lige prvakov. V sredo bomo dobili še preostala dva. Manchester City je velik favorit proti Bayernu Münchnu, milanski Inter Samirja Handanovića pa proti lizbonski Benfici.

Dvakratnega evropskega prvaka Chelseaja v naslednji sezoni ne bomo videli v ligi prvakov. Londončanom gre v domačem prvenstvu katastrofalno slabo in so v spodnjem delu lestvice, zdaj pa so pričakovano izpadli iz Evrope, čeprav sploh niso igrali slabo. Ob zaostanku z 0:2 s prve tekme so bili boljši nasprotnik od evropskega prvaka Real Madrida, a niso znali izkoristiti priložnosti. Kazen je sledila v 58. minuti, ko je za goste zadel Rodrygo in razblinil vse dvome o končnem zmagovalcu. V 80. minuti je Brazilec zadel še drugič.

Bolj razburljivo je bilo v Neaplju, kjer je Napoli lovil minimalen zaostanek proti sedemkratnemu evropskemu prvaku Milanu, od katerega ima v domačem prvenstvu kar 22 točk več. Napoli je namreč prepričljivo na poti do prvega naslova italijanskega prvaka po dolgih 33 letih čakanja. Na novo evropsko lovoriko pa bo moral še malce počakati. Milan, ki ga na zadnjih dveh tekmah dvakrat premagal, je bil po koncu tekme boljše volje tudi tokrat.

Zapravljena enajstmetrovka Milana:

Zapravljena enajstmetrovka Napolija:

Napoli je imel številne priložnosti in zapravil tudi enajstmetrovko, zgrešil je Khvicha Kvaratskhelia, zadel pa šele v 93. minuti, ko je v polno meril Victor Osimhen. Prepozno. Milan je zadel ob koncu prvega polčasa, ko je bil glavni junak akcije zagotovo Rafael Leao. Portugalski zvezdnik je preigral skorajda celotno Napolijevo obrambo, potem pa podal Olivierju Giroudu, ki mu z nekaj metrov ni bilo težko zadeti. Francoski veteran se je tako odkupil za dve veliki zapravljeni priložnosti pred tem. Zgrešil je tudi enajstmetrovko.

Gol Milana:

Gol Napolija:

Inter Samirja Handanovića na pragu polfinala

V sredo sta na sporedu še preostala četrtfinalna dvoboja. Manchester City je doma na prvi tekmi premagal Bayern s 3:0, Inter slovenskega vratarja Samirja Handanovića pa je na pragu prve uvrstitve v polfinale lige prvakov po 13 letih, saj je na gostovanju pri Benfici slavil z 2:0.