Real Madrid z lepo popotnico v London, minimalna zmaga Milana

Liga prvakov 12. Apr 202319:50 > 22:58 1 komentar

V sredo sta bili na na sporedu še preostali tekmi četrtfinala lige prvakov. Madridski Real je z 2:0 premagal londonski Chelsea, AC Milan pa je prišel do minimalne zmage nad Napolijem (1:0). V torek sta se zmag veselila Manchester City, ki je ugnal Bayern München (3:0), in Inter, ki je slavil v Lizboni proti Benfici (2:0).

Real Madrid je v obračun s Chelseajem vstopil kot velik favorit. Toda morda nekoliko presenetljivo so Londončani bolje odprli obračun, kasneje pa so galaktiki povsem prevzeli pobudo in v 21. minuti tekme je Karim Benzema prinesel vodstvo Madridčanom.

V nadaljevanju je Real le še stopnjeval pritisk, v 59. minuti je rdeči karton prejel Ben Chilwell in Chelsea je čakala izredno težka naloga. v 74. minuti je vodstvo povišal Asensio, varovanci Franka Lamparda pa so globoko v sodnikovem podaljšku skoraj znižali zaostanek. Povratna tekma bo čez šest dni v Londonu.

Rossoneri do minimalne zmage

AC Milan si je na prvi tekmi četrtfinala proti Napoliju priigral minimalno prednost z zmago z 1:0.

Varovanci Luciana Spallettija so začeli udarno, vendar je obramba Milana preživela vse začetne napade Neapeljčanov. Po tem, ko je Milan na začetku tekme boril, da je ohranil mrežo nedotaknjeno, je Rafael Leão poskrbel za iskrico v napadu, toda sprva sta mreži ostali nedotaknjeni.

Kljub začetnemu razočaranju je ta trenutek dal rossonerom zagon, ki je prinesel vodstvo domačinom. Brahim Diaza je začel akcijo, ki se je končala z zadetkom Ismaëla Bennacerja. Gostitelji bi lahko še pred odmorom dosegli drugi zadetek, saj je Simon Kjær s strelom z glavo stresel prečko.

Zadetek Bennacerja:

Po odmoru so gostje lovili zadetek za izenačenje, toda obramba Milana je bila vselej na mestu. Nalogo Napolija je še dodatno otežil Andre-Frank Zambo Anguissa, ki je bil izključen, potem ko je v manj kot štirih minutah prejel rumena kartona.

Milanova neprepustna obramba je prvič po sezoni 2004/05 ohranila peto zaporedno čisto mrežo in na stadion Diega Armanda Maradone odhaja z majhno, a pomembno prednostjo.

City povozil Bayern

Manchester City je na prvem četrtfinalnem obračunu lige prvakov napravil velik korak proti uvrstitvi med štiri najboljša moštva v Evropi. Angleški predstavnik je gostil Bayern München in ga premagal s kar 3:0.

Igralci trenerja Pepa Guardiole so imeli pobudo že na uvodu obračuna, a svojo premoč prvič uspeli kronati šele v 27. minuti, ko je mrežo Nemcev s sijajnim strelom zatresel Rodri in prišel do svojega prvega zadetka v ligi prvakov. Na drugi strani je bil Bayern ves prvi polčas v podrejenem položaju, precej bolje pa vstopil v drugega.

Bavarci so v 46. minuti sprožili sploh prvi strel v okvir nasprotnikovih vrat, ko je srečo poskusil Leroy Sane, a bil neuspešen. Sedemindvajsetletnik je bil daleč najnevarnejši igralec svojega moštva, a vratarja Edersona ni uspel premagati niti po priložnostih, ki sta se mu ponudili v 49. in 53. minuti.

Neučinkovitost se je Bayernu v nadaljevanju maščevala, saj se je tehtnica znova prevesila na stran sinje modrih. Gosti so še drugič klonil v 70. minuti, ko je Dayot Upamecano izgubil žogo, Bernardo Silva pa je z natančnim strelom od daleč poskrbel za 2:0. In še preden so si Bavarci opomogli, je udaril še Erling Haaland, ki je po podaji Johna Stonesa žogo iz bližine potisnil v mrežo in postavil končni izid.

Z lepo popotnico tudi milanski Inter

V Lizboni je za Inter slovenski vratar Samir Handanović dvoboj spremljal s klopi, branil je Andre Onana. Prav Onana se je v 15. minuti izkazal ob strelu Silve z dobro obrambo, v nadaljevanju pa so imeli rahlo terensko premoč gostje, najlepšo priložnost pa Francesco Acerbi, ki je z 20 metrov meril čez prečko.

So pa Italijani nato povedli v 51. minuti; natančno podajo Alessandra Bastonija je izkoristil Nicolo Barella in zadel z glavo s kakšnih osmih metrov. Domači pa so bili zelo blizu izenačenju deset minut zatem, toda Chiquinho iz neposredne bližine ni spravil žoge v mrežo.

Zadetek Nikole Barelle:

Tekma je bila dokončno odločena v 82. minuti, po ogledu Vara so sodniki gostom dosodili najstrožjo kazen zaradi prekrška Joaa Maria ob strelu Denzela Dumfriesa, z bele točke pa je bil zanesljiv izvajalec Romelu Lukaku, ki je sicer v igro vstopil v drugem polčasu.