Manchester City zasedel evropski prestol

Evropa 10. Jun 202320:40 > 22:55 2 komentarja

Manchester City je zmagovalec lige prvakov. V velikem finalu so varovanci Pepa Guardiole ugnali Inter (1:0). Sinjemodri se tako prvič v zgodovini osvojili najbolj zaželeno lovoriko v klubskem nogometu.

Manchester City - Inter 1:0 (0:0)

Prvi polčas velikega finala lige prvakov ni postregel z veliko akcije, vsekakor bo večina gledalcev hitro pozabila uvodnih 45 minut srečanja.

Nekoliko več od igre so vendarle imeli nogometaši Manchester Cityja, ki so imeli dve priložnosti. Prvo je imel Bernardo Silva, toda njegov strel je zletel tik ob vratnici, drugo pa Erling Haaland, njegov strel je obranil vratar Interja Andre Onana.

Prvi polčas je zaznamovala še poškodba ključnega vezista angleških prvakov Kevina De Bruyneja.

Gledalci vendarle dočakali zadetek

V drugem polčasu smo sprva še naprej spremljali izredno taktičen obračun. V 58. minuti se je v priložnosti znašel Lautaro Martinez, toda na mestu je bil vratar Manchester Cityja Ederson.

V 68. minuti pa smo vendarle dočakali prvi in edini zadetek na srečanju. Mrežo Interja je zatresel Rodri, po zadetku pa se je srečanje povsem razživelo. Nerazzurri so krenili po izenačenje, toda kljub mnogim priložnostim več kot prečke Milančani nisi uspeli zadeti.

Pep Guardiola je tako prišel do tako želene evropske lovorike z Manchester Cityjem, ki je v letošnji sezoni osvojil trojno krono.