Presenetljiv junak madridskega velikana (VIDEO)

Evropa 9. Nov 20239:20 0 komentarjev

En izmed junakov prepričljive zmage Reala proti Bragi s 3:0 v četrtem krogu skupinskega dela lige prvakov je bil vratar Andrej Lunin. Ta je že takoj na začetku tekme ubranil enajstmetrovko.

Že v četrti minuti je po nespametnem prekršku Lucasa Vasqueza v kazenskem prostoru Braga dobila priložnost, da na Santiagu Bernabeu povede z 1:0. A načrte je Alvaru Djalu, ki je izvedel najstrožjo kazen, z izjemno obrambo preprečil Andrej Lunin v vratih Reala.

Ruski golman sprva ni bil predviden za nastop na tekmi. Toda na ogrevanju pred obračunom jo je skupil (po poškodbi Thibauta Courtoisa) prvi vratar Madridčanov Kepa Arrizabalaga. Carlo Ancelotti je bil prisiljen v menjavo med vratnicama, zaupanje pa je Lunin več kot upravičil.

Gre za mojstra, kar se tiče branjenja enajstmetrovk. V vseh klubskih tekmovanjih je od sezone 2018/19 dalje ubranil sedem od 14 kazenskih strelov, ki so bil izvedeni proti njemu. Pri tem je kar 50-odstotno uspešen.

Izkazal se je tudi povsem ob koncu tekme. V tretji minuti sodnikovega podaljška je z izjemno parado ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Real se je že prebil v osmino finala letošnje sezone lige prvakov. V skupini C je na prvem mestu z 12 točkami. Dve tekmi pred koncem ima pet točk prednosti pred drugim Napolijem. V naslednjem krogu Neapeljčani gostujejo prav v Madridu.