Zmaga za PSG, Barca in Juve prepričljivo, 4 goli Girouda

Liga prvakov 2. Dec 202022:07 > 22:34 0 komentarjev
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Predzadnji krog skupinskega dela lige prvakov v sredo zvečer je prinesel šest tekem. Videli smo prepričljive zmage Barcelona, Juventusa, Cluba Brugge in Chelseaja, ki je na krilih neverjetnega Oliviera Girouda v gosteh "sesul" Sevillo. V derbiju večera je Paris-Saint Germain na Old Traffordu slavil proti Manchester Unitedu in močno zapletel skupino H.

Paris Saint-Germain je v gosteh pri Manchester Unitedu slavil s 3:1. Vodstvo so si gostje zagotovili v 6. minuti prek Neymarja. United je nato prevzel pobudo in v 32. minuti prišel do izenačenja, zadetek pa je dosegel Marcus Rashford pa čeprav je bil krivec pravzaprav Diallo, ki je blokiral njegov poizkus, a le toliko, da je žoga prevarala Keylorja Navasa.

V drugem polčasu smo videli odprto igro in kar nekaj priložnosti na obeh straneh. V 69. minuti pa so gostje znova povedli potem, ko se je med strelce vpisal Marquinhos.

Kmalu potem so rdeči vragi ostali brez izključenega Freda, ki je prejel drugi rumeni karton. Na koncu je PSG uspel potrditi zmago, strelec zadetka za 3:1 pa je bil Neymar, ki je po podaji Rafinhe gol dosegel v dodatku ob koncu tekme.

V skupini H so stvari zdaj prece zapletene – tri ekipe imajo po 9 točk – United, PSG in Leipzig, Bašakšehir pa je ostal brez možnosti za nadaljevanje poti v evropskih tekmovanjih. V naslednjem krogu bo tako znano kdo se bo uvrstil v izločilne boje lige prvakov in kdo bo pot nadaljeval v evropski ligi. Leipzig bo gostil Manchester United, PSG pa carigrajski Bašakšehir.

Prav tako vse še ni odločeno v skupini F. Na prvem mestu je Borussia Dortmund z 10 točkami in ima točko prednosti pred Laziem in tri točke prednosti pred Club Brugge. V zadnjem krogu bosta tako Lazio in Club Brugge v neposrednem obračunu v Rimu odločala o potniku med najboljših 16, pri Dortmundu pa bodo lahko igrali sproščeno proti Zenitu, ki je izgubil vse možnosti za evropsko pomlad.

Borussia je sicer nocoj doma gostila Lazio in remizirali (1:1). V 44. minuti so domači povedli prek Raphaela Guerreira kateremu je asistiral Thorgan Hazarad. V 67. minuti pa je iz enajstmetrovke končni rezultat postavil Ciro Immobile.

Club Brugge je doma s 3:0 premagal Zenit in tako obdržal upanje na izločilne boje. Strelci za belgijsko moštvo so bili De Ketelaere, Vanaken in Lang.