Rogaška po loteriji do velikega uspeha (VIDEO)

Nogomet 24. Maj 202421:45 > 23:25 3 komentarji

Nogometaši Rogaške so v finalu slovenskega pokala po enajstmetrovkah ugnali Gorico. V ženskem finalu so nogometašice Mure None s kar 5:1 (2:1) premagale Ljubljano in ubranile pokalno lovoriko.

Po rednem delu tekme med Gorico in Rogaško gledalci kljub številnim priložnostim na obeh straneh niso videli zadetkov. Med drugim je Patrik Mijić zatresel tudi okvir vrat.

V podaljšku pa sta padla dva gola. Najprej je Thalisson vendarle izkoristil velik pritisk Slatinčanov in jih v vodstvo popeljal v 105. minuti. A v drugem delu podaljška je Gorica izenačila. Zadel je Luka Marjanac po nespretni reakciji Ajdina Mulalića v golu Rogaške.

Sledili so kazenski streli, v katerih so bili bolj zbrani nogometaši Rogaške. Prav Mulalić je bil na koncu junak črno-belih za veliko zmago v finalu pokala.

Streljanje enajstmetrovk se je zavleklo do sedme serije, v tej pa je za Gorico zgrešil Robert Ćosić, za Rogaško pa zadel Cene Kitek.

Rogaška – Gorica 1:1 (0:0)

Thalisson 105+1.; Marjanac 110.

Izvajanje enajstmetrovk:

Enajstmetrovke!

110. minuta: GOOOOOL! Luka Marjanac za 1:1!

ZAČETEK DRUGEGA DELA!

Konec prvega dela podaljška.

106. minuta: GOOOOOL! Rogaška vodi! Thalisson je strelec! Lepo se je znašel in končno premagal Alena Jurco.

ZAČETEK PRVEGA DELA PODALJŠKA!

Konec rednega dela tekme.

86. minuta: Slatinčani pritiskajo in pritiskajo, še naprej pa žoga noče v mrežo. Tokrat je Rok Pirtovšek prišel do strela po kotu, Jurca pa spet brani.

81. minuta: Trese se prečka! Stresel jo je Patrik Mijić z velike razdalje! Rogaška je bila spet blizu gola!

64. minuta: Kakšna priložnost za Rogaško! Najprej je Thalisson z glavo streljal naravnost v vratarja Gorice Alena Jurco, nato pa je še Alen Korošec zapretil, a tudi on brez uspeha.

57. minuta: Po napaki Ajdina Mulalića nova velika priložnost za Gorico! Najprej je Dragan Brkić sprožil strel, žogo je Mulalić nespretno odbil predse, do nje pa je prišel Haris Kadrić, ki jo je poslal čez vrata Rogaške.

48. minuta: Znova priložnost Goričanov! Darius Jalinous je fantastično sprožil z roba kazenskega prostora, žoga je zletela mimo gola.

ZAČETEK DRUGE DELA!

Konec prvega polčasa.

43. minuta: Priložnost za Gorico! Robert Ćosić je atraktivno poizkusil, a Ajdin Mulalić je brez težav ubranil. Ostaja 0:0.

36. minuta: Gorica si ustvarja nevarnejše priložnosti, Primorci izkoriščajo veliko prostora, ki jim ga pušča obramba Rogaške. A zaenkrat še niso uspeli kaznovati nezbranosti Slatinčanov, ostaja 0:0.

20. minuta: Priložnost tudi za Rogaško, a Oliver Kregar je bil za las prekratek. Gal Kurež je lepo podal v sredino, centimetri pa so Rogaško ločili od vodstva.

13. minuta: Velika priložnost za Gorico! Luka Marjanac je streljal z lepega položaja, a zadel blok Rogaške. Ostaja 0:0.

Vzdušje v Stožicah:

Začetek tekme!

Začetni enajsterici:

Rogaška: Mulalić, Pirtovšek, Charles Alves, Vujčić, Kregar, Mijić, Lovrić, Flis, Kambič, Kurež, Korošec

Gorica: Jurca, Hodžić, Ćosić, Mevlja, Marinič, Hrka, Jalinous, Baruca, Brkić, Marjanac, Kadrić

Pred tekmo:

V finalu moškega pokala se bosta merila prvoligaš Rogaška in drugoligaš Gorica. Rogaška je sezono v Prvi ligi Telemach sklenila na osmem mestu. A drugo leto vseeno ne bo članica elitne druščine, saj Slatinčani niso pridobili prvoligaške licence za prihajajočo sezono.

Gorica je letošnjo sezono med drugoligaši končala na četrtem mestu in ostala brez vstopnice za povratnike v prvo ligo, a bi lahko sezono še rešila s pokalno lovoriko.

Mura po preobratu do pokalne lovorike

Nogometašice Mure None so še 11. v zgodovini osvojile slovenski pokal, letos pa so prišle do dvojne krone, saj so pred tem osvojile tudi naslov državnih prvakinj. Ljubljana, ki je prvenstvo sklenila na tretjem mestu, je ostala praznih rok.

Ljubljančanke so danes sicer prve povedle, že v četrti minuti je iz prve resnejše priložnosti za nogometašice iz prestolnice zadela Mirjam Kastelec. Ljubljančanke so bile v uvodnih 15 minutah boljše in si ustvarile več priložnosti, vseeno pa je bila Mura Nona tista, ki je zadela.

Murašice so do izenačenja prišle v 19. minuti, ko je lepo akcijo Pomurk po podaji kapetanke Špele Kolbl zaključila Jana Malahova. Mura je bila po tem boljši tekmec, povedla pa je v 39. minuti, ko je prav kapetanka Kolbl po prodoru na levi strani igrišča zadela za 2:1.

Mura Nona Mura Nona

Mura Nona je v drugem polčasu potrdila zmago. Kmalu po odmoru je na 3:1 v 52. minuti iz prostega strela povišala Lea Dolinar. Pomurke so vse dvome o zmagovalkah razblinile le nekaj minut kasneje, ko je v 58. minuti še drugič zadela Malahova, tokrat z glavo po predložku z desne strani. Končni izid finala je v 80. minuti z enajstmetrovke postavila Lucija Kos.