Slovenija spet na vrhu svoje skupine, a gneča je velika (VIDEO)

Nogomet 10. Sep 202322:50 1 komentar

Slovenci so z odliko opravili nalogo v San Marinu in po zmagi 4:0 spet skočili na prvo mesto skupine H v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024 v Nemčiji. Že prej so v Helsinkih Danci ugnali Finsko z 1:0 in s 13 točkami začasno prevzeli vodstvo prav pred Finsko in Kazahstanom, ki sta zbrala po 12 točk. Septembra in oktobra se tako obeta ogorčen boj za dve mesti, ki peljeta na Euro.

Na vrhu lestvice je pričakovano velika gneča, ki priča o tem, da bo v nadaljevanju štela vsaka osvojena točka oz. spodrsljaj.

Danska je bila na gostovanju v severnem derbiju prepričljivo boljša ekipa, a nasproti je stala finska obramba, ki več kot 300 minut ni prejela gola. Gostom je na olimpijskem stadionu v Helsinkih vse tri točke šele v 86. minuti zagotovil Pierre-Emile Hojbjerg, sicer nogometaš Tottenhama.

Pred tem je Kazahstan v domači Astani premagal Severno Irsko z 1:0 in otočanom dokončno odvzel vse možnosti za uvrstitev na SP. Edini gol na tekmi je v 27. minuti dosegel 21-letni Maksim Samorodov.

Za zaključek večera je najvišjo zmago dosegla Slovenija, ki je s 4:0 slavila na gostovanju pri San Marinu. Med strelce so se vpisali Žan Vipotnik, Jan Mlakar, Sandi Lovrić in Žan Karničnik. Vrsta Matjaža Keka je prevzela prvo mesto na lestvici skupine H po zaslugi več danih golov – tudi Danska je pri 13 točkah, a je dala gol manj (13:12). Nevarno blizu sta še Finska in Kazahstan (oba po 12 točk). Med to četverico bomo v naslednjih štirih krogih (oktobra in novembra) dobili dva potnika na Euro 2024.