Francozi nadigrali šestkratne slovenske prvake

Nogomet 26. Okt 202321:59 0 komentarjev
Dobovec Galati

Nogometaši Dobovca so v 2. krogu turnirja glavnega dela lige prvakov v futsalu v Podčetrtku igrali s francosko zasedbo Etoile Lavalloise in izgubili z 0:4. V 1. krogu so v sredo igrali 3:3 z romunskim Galatijem, ki je danes izgubil proti Benfici kar z 0:12. S Portugalci se bo slovenski prvak meril s soboto.

Šestkratni slovenski prvaki v futsalu so tokrat morali priznati premoč francoskemu tekmecu. Ta je povedel po avtogolu Marka Pečka v 10. minuti, deset sekund pred koncem polčasa pa je prednost podvojil Ouassini Guirio. Souheil Mouhoudine je v 25. minuti poskrbel še za tretji gol francoske zasedbe. Ta je 45 sekund pred koncem postavil tudi končni izid.

Iz skupine 4, v kateri igra Dobovec, se bodo v elitni del tekmovanja prebile tri najboljše ekipe, kar velja še za skupine od 1 do 3. V skupinah od 5 do 8 pa bodo napredovali le zmagovalci skupin. Elitni del lige prvakov, v njem bo 16 ekip v štirih skupinah, bo na sporedu med 28. novembrom in 3. decembrom. Zmagovalci skupin se bodo uvrstili na finalni turnir lige prvakov, ki bo v prvem tednu maja 2024.

Dobovec se je vselej uvrstil med 16 najboljših ekip v Evropi. Leta 2021 je zaigral tudi na finalnem turnirju osmerice v Zadru. Letošnjo sezono, svojo sedmo v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju, začenja kot šestorangirana ekipa. Naslov prvaka lige prvakov brani španska Mallorca.