Po velikem šoku zmaji odgovorili z zmago, ki jih približuje vrhu

Nogomet 21. Feb 202416:55 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije so v 22. krogu Prve lige Telemach brez težav odpravili sosede iz Domžal. Zmaga z 1:0 bi lahko bila še višja, a zmajem ni uspelo realizirati številnih priložnosti. Na drugi strani si ravbarji, ki so v vse večji krizi, niso uspeli v napadu ustvariti prav ničesar.

Prva liga Telemach, 22. krog

Olimpija – Domžale 1:0 (1:0)

Florucz 17.

Tabor Olimpije je na dan tekme z Domžalami pretresla novica, da se je na ponedeljkovem treningu huje poškodoval novinec Antonio Marin, ki je v soboto proti Radomljam s sijajno predstavo nakazal, da bi lahko bil velika okrepitev Ljubljančanov v nadaljevanju sezone.

Nesrečnemu Hrvatu so s posebnimi majicami nogometaši Olimpije pred začetkom tekme zaželeli čim hitrejše okrevanje, nato pa se osredotočili na to, kar jih je čakalo na igrišču, kjer so bila pričakovanja javnosti jasna – zmaji so bili na dvoboju z v zadnjem obdobju precej raztresenimi in za nameček še oslabljenimi Domžalčani izrazit favorit.

Olimpija hitro povedla

Na samem uvodu tekme so bili celo Domžalčani tisti, ki so skušali Olimpijo stisniti na polovico zmajev, a se je tekma kmalu prevesila v pričakovane tirnice, v 6. minuti pa si je domača ekipa pripravila prvo priložnost, ko pa je Ivan Posavec z roba kazenskega prostora udaril krepko prek vrat. Še precej dlje ob cilja je bil v 10. minuti novinec Ivan Durdov.

No, le dve minuti po povsem zgrešenem strelu Hrvata pa je bil bistveno bolj natančen Raul Florucz, ki je na robu kazenskega prostora sprejel podajo Ivana Durdova, nato pa z zelo natančnim strelom poskrbel za vodstvo zmajev z 1:0.

Napadi Olimpije so se nadaljevali, v 17. minuti je imel še eno krasno priložnost Posavec, deset minut kasneje je še enkrat ob ‘enosmernem prometu’ proti vratom Domžal zapretil tudi Ivan Durdov.

V 31. minuti pa so se vendarle v napadu prebudili tudi ravbarji. Povratnik s posoje pri Bistrici Edvin Krupić se je znašel sam kot duh pred vrati Olimpije, a z glavo meril prek vrat Pintola. Kar ni uspelo Krupiću, je na drugi strani v naslednji akciji Marcelu Ratniku, ki je podajo Florucza rutinirano z glavo pospravil v mrežo Domžal, a je bil njegov zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Marcel Ratnik bi se veselil že petega prvenstvenega gola v tej sezoni, a je bil njegov zadetek razveljavljen. Foto: Aleš Fežver

Brez pike na i, a ta niti ni bila potrebna

Tudi v drugi del je bolje vstopila Olimpija, Štubljar je v 48. minuti ubranil strel Durdovu, nato je njegovo pripravljenost preveril še Florucz. Nadaljevanje polčasa je bilo bolj uspavanka kot vznemirljiva nogometna predstava. Olimpija je v popolnosti nadzorovala dogajanje na igrišču, kar pa je manjkalo za popolno mirnost domačih, je bil drugi zadetek v mreži nasprotnika.

A kljub temu zmaga zeleno-belih nikoli ni bila prav zares ogrožena, Domžalčani, ki se ukvarjajo z vse večjo krizo rezultata, namreč v napadu niso ustvarili prav ničesar. Tekmo so končali celo brez strela v okvir vrat nasprotnika in izgubili še trinajstič v sezoni.

Olimpija – Domžale 1:0 (1:0)

Florucz 13.

93. minuta: Florucz ni uspel odločiti srečanja! Lepo je preigraval, si pripravil prostor za strel, na koncu pa je njegov poizkus blokiral Lukas Hempt. Ostaja 1:0.

90. minuta: Z razdalje je sprožil še Marko Brest, a Štubljar Domžale drži v igri.

86. minuta: Zadnje minute tekme v Stožicah. Domžalčani poizkušajo, a Denisa Pintola resno še niso ogrozili.

72. minuta: Domžalčani še naprej zaostajajo za gol. Tokrat je Filip Stuparević atraktivno poizkusil z roba kazenskega prostora, njegov strel ni letel niti blizu vrat Denisa Pintola.

53. minuta: Florucz je še naprej v dobri dnevni formi, tokrat sicer strel z velike razdalje Lovra Štublarja ni preveč namučil, a Olimpija tudi v drugem polčasu kaže napadalne ambicije.

Začetek drugega dela!

Konec prvega polčasa.

33. minuta: Mreža se trese, a Marcel Ratnik je bil v prepovedanem položaju! Nič ne bo z drugim golom zmajev.

31. minuta: Priložnost tudi za Domžale! Amadej Brecl je lepo podal v kazenski prostor, kjer je do strela z glavo prišel Edvin Krupić. Iz ugodnega položaja žoge ni uspel poslati proti okviru gola.

13. minuta: GOOOOOL! Olimpija vodi! Zadel je na začetku tekme dobro razpoložen Raul Florucz! Fantastičen strel z roba kazenskega prostora!

6. minuta: Priložnost za Olimpijo, Ivan Posavec pa je žogo poslal preko gola. Lepo priložnost mu je pripravil Raul Florucz, Hrvat pa ni bil dovolj natančen.

ZAČETEK TEKME!

Začetni postavi:

Pred tekmo: Če so jesen zaključili zelo optimistično, je pomlad v Domžale za zdaj prinesla precej klavrno nogometno sliko. Mlada ekipa se ni najbolje spoprijela z izzivoma Brava (1:3) in Rogaške (1:4), krivuljo forme pa bo skušala obrniti na najtežjem možnem gostovanju v sezoni. Ravbarji se namreč v 22. krogu odpravljajo na gostovanje v bližnjo Ljubljano, kjer jih na lokalnem derbiju čaka z zmago proti Radomljam (3:1) ohrabrena Olimpija. Zeleno-beli si v lovu na vodilne Celjane ne smejo privoščiti nikakršnega spodrsljaja, vse drugo kot zanesljiva zmaga zmajev bi bila namreč precejšnje presenečenje.